آذربایجان غربی پایلوت اجرای ۵G انتخاب شود

ارومیه – رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت: انتظار داریم استان ما برای ۵G پایلوت کشوری انتخاب شود چرا که اینترنت پرسرعت به عنوان یکی از الزامات زندگی روزمره شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام دکتر محمد خلیل پور شنبه شب در صحن علنی شورای اسلامی شهر با انتقاد از قطع و وصل زیاد اینترنت گفت: شهرداری آماده همکاری با مخابرات به ویژه در حوزه فیبرنوری جهت خدمت به مردم است.

رئیس شورای اسلامی شهر ارومیه در حضور مدیرعامل شرکت مخابرات آذربایجان غربی و با اشاره به مشکل آنتن دهی در سطح شهر گفت: در نقاط شهری برخی نقاط کور وجود دارد که هیچیک ار خطوط مخابراتی در آنجا خط نمی‌دهد.

خلیل پور با انتقاد از نحوه استفاده از خودروهای استیجاری شهرداری تصریح کرد: برخی خودروهای استیجاری در اثر عدم نظارت و سواستفاده به خودروی اختصاصی و سرویس برخی افراد تبدیل شده، در صورتی که این امر غیرقانونی است.

وی با توجه به انسداد حساب‌های شهرداری و معضلات عدیده این موضوع بر روند مدیریت شهر عنوان کرد: موضوع مسدود شدن حساب‌های حقوقی شهرداری را با مدیرکل دادگستری مطرح کرده و خواستار مساعدت در این راستا شده‌ام.

خلیل پور بر وصول تمامی مطالبات شهرداری تأکید کرد و افزود: شهرداری از تمامی ابزارهای قانونی برای وصول مطالباتش استفاده کند و در این راستا همه اعضای شورای شهر اصرار دارند که حق و حقوق شهرداری باید وصول شود.

شرکت مخابرات برای سرمایه گذاری در ارومیه برنامه ریزی کند

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این جلسه با تاکید بر افزایش سرعت ارائه اینترنت به منازل شهروندان گفت: در بحث آنتن دهی شرایط موجود ایجاب می‌کند که نقاط کورمان را کاهش و کیفیت اینترنت را نیز افزایش دهیم.

وحید توماج افشار با بیان اینکه قطع و وصل اینترنت و سرعت پایین آن یکی از معضلات اساسی در ارومیه است، اظهار کرد: امیدواریم مخابرات برنامه‌هایی برای سرمایه گذاری در ارومیه داشته باشد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر ارومیه با بیان اینکه مخابرات می‌تواند برای جذب درآمد یاری رسان مدیریت شهری باشد، ادامه داد: همکاری مخابرات و شهرداری در این راستا ضروری است.

وی همچنین اشاره‌ای به وضعیت آذربایجان غربی و توسعه عمرانی آن داشت و تصریح کرد: یکی از نمایندگان استان اعلام کرده که بودجه عمرانی آذربایجان غربی در انتهای جدول قرار دارد که غیرقابل قبول است.

وحیدافشار عنوان کرد: متأسفانه پروژه‌هایی همچون کمربندی دوم تقاطع آذربایجان و چند پروژه دیگر باید در ردیف پروژه‌های ملی قرار می‌گرفت تا بار مالی سنگین بر شهرداری نداشته و هزینه‌های شهرداری کاهش می‌یافت.

مخابرات نسبت به تسویه حساب با شهرداری اقدام کند

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این جلسه با اشاره به موضوع خودروهای استیجاری شهرداری و اینکه ادعاهای رانندگان به حق بود و دریافتی‌های آنها پاسخگوی تعمیر خودرو نیست، اظهار کرد: هر گونه استفاده شخصی از خودروهای استیجاری و سازمانی ممنوع است چون در اختیار سازمان هستند و نمی‌توانند در اختیار افراد برای کارهای شخصی باشند.

حسین پناهی با بیان اینکه از اولین تصمیمات کمیسیون بودجه حل مشکل رانندگان استیجاری بود، عنوان کرد: آیا واقعاً نیاز به ۲۸۱ خودروی استیجاری داریم؟ ضروری است شهرداری میزان نیازش به تعداد خودروهای استیجاری را مشخص کند.

رئیس مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی شهر ارومیه ضمن تأکید بر حل مشکلات رانندگان استیجاری و با بیان اینکه در وضع موجود نمی‌توانیم حداقل قرارداد که کفاف زندگی فرد را نمی‌دهد را در نظر نگیریم؛ افزود: قرارداد یکطرفه در این راستا ناعادلانه است و نیاز به اصلاح دارد.

پناهی با بیان اینکه عمده بودجه عمرانی توسط پیمانکاران انجام و محقق می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد اراده‌ای جدی برای پرداخت مطالبات پیمانکاران وجود ندارد در حالی که ۶۰ درصد کارهای عمرانی شهرداری بر عهده آنان است.

وی با اشاره به پروژه فاخر فیبرنوری شهرداری ارومیه تصریح کرد: درباره فیبرنوری شهرداری هم ایرانسل قرار داد بسته و دارد امورش را پیش می‌برد اما مخابرات چه دیدگاه و برنامه‌ای در این راستا دارد؟

پناهی همچنین اشاره‌ای به تعرفه‌های مخابراتی داشته و یادآور شد: دیدگاه عمومی مردم برای تعرفه‌های مخابراتی این است که نسبت به رقبا تعرفه‌های مخابرات بالاست از سویی اخلال در شبکه مخابرات واقعاً شهروندان را درگیر کرده است.

شرکت‌های خدمات رسان همکاری متقابل با شهرداری داشته باشند

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه نیز در این نشست گفت: مشکل بدهی پیمانکاران واقعاً جدی است و شامل مرور زمان هم نمی‌شود و باید عکس العمل و اقدام عملی داشته باشیم و با یک تصمیم انقلابی و منطقی این موضوع را حل کنیم.

نقی کریمی به وجود برخی از تخلفات در شهرداری ارومیه هم اشاره کرد و افزود: ما کی باید با این تخلفات برخورد کنیم؟ شورای شهر باید به این موارد پایان دهد.

وی با انتقاد از نبود اراده جدی در شهرداری برای تکمیل کمربندی خاطرنشان کرد: از طرف شورا و کمیسیون عمران قضیه کمربندی را پیگیری می‌کنم اما اراده‌ای از شهرداری برای انجام این کار و تملک زمین‌ها نیست.

کریمی با بیان اینکه «تا کی باید شاهد تسامح و تساهل باشیم؟» افزود: نمی‌شود با موضع گیری های الکی شهر را تعطیل کنیم، برخی بخاطر اینکه مردم با شهرداری همکاری نکنند شایعه راه می‌اندازند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه با انتقاد از عدم همکاری در سطح شهر در راستای خدمت به مردم ادامه داد: خیلی متأسفیم که تا می‌خواهیم یک پروژه‌ای را اجرا کنیم برای جابجایی تأسیسات کلی هزینه به شهرداری تحمیل می‌کنند.

ضرورت استفاده از ظرفیت فیبرنوری شهرداری برای خدمات رسانی به شهروندان

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه هم در این نشست با تأکید بر گردش مالی قابل قبول شرکت‌های خدمت رسان گفت: انتظار داریم که همه حافظ منافع سازمانی خودشان باشند اما از منافع شهر و استان هم نباید غافل باشند.

صادق توکلی مهر با اشاره به اینکه شهرداری بیش از ۷۰ کیلومتر فیبرنوری کار کرده است افزود: مخابرات می‌تواند از ظرفیت فیبرنوری شهرداری برای خدمت رسانی به مردم استفاده کند و منافع متقابل داشته باشند.

عضو شورای اسلامی شهر ارومیه خطاب به مدیرعامل مخابرات استان آذربایجان غربی که در جلسه امروز حضور داشت گفت: در برخی مناطق آنتن دهی فقط در یک گوشه منزل در دسترس است و باید این مشکلات را دید.

توکلی مهر همچنین به نگرانی مردم از درباره احداث دکل‌های مخابراتی در مناطق مسکونی هم اشاره کرد و ادامه داد: یک نوع نگرانی از ایجاد دکل‌ها در سطح شهر وجود دارد و روشن نشده برای مردم که آیا برای مردم خطر دارد یا نه؟

عضو شورای شهر ارومیه تصریح کرد: حتی اگر خطر تششعات دکل‌های مخابراتی در حد تئوری هم باشد بهتر است بخاطر آثار احتمالی، دکل‌ها در کنار مدارس احداث نشود.

یک دستگاه دولتی ۷۷ قطعه زمین به شهرداری ارومیه بدهکار است

شهردار ارومیه نیز در این نشست با اشاره به مسدود شدن ۲۴ فقره از حساب‌های شهرداری توسط پیمانکاران گفت: در یک مورد ۱۷۰ میلیون تومان بدهی شهرداری در اواسط دهه ۹۰ به بیش از ۴ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

حسین مهدی زاده با یادآوری مطالبات شهرداری ارومیه از برخی دستگاه‌های دولتی افزود: از یک تعاونی بیش از ۱۰۰ قطعه و از یک دستگاه دولتی هم ۷۷ قطعه زمین طلب داریم.

شهردار ارومیه گفت: بر اساس قانون سهم شهرداری‌ها از زمین‌های دولتی ده درصد است که تاکنون در مورد شهرداری ارومیه هیچ سهمی وصول نشده است.

مهدی زاده همچنین وجود ۲۸۱ خودروی استیجاری در شهرداری را بیش از نیاز ارزیابی کرد و ادامه داد: آیا شهرداری به ۲۸۱ خودروی استیجاری واقعاً نیاز دارد؟ برخی فشار می‌آورند که قرارداد آنها را ببندم ولی من مقاومت کردم چون نمی دانم بر اساس کدام نیازسنجی آنها به بدنه شهرداری وارد شدند.

مهدی زاده خواستار اندیشیده شدن چاره‌ای برای مطالبات پیمانکاران از سوی شورای اسلامی شهر ارومیه شد و ادامه داد: از بابت مطالبات معوقه نزدیک به یکصدمیلیاردتومان محکوم شده‌ایم.

شهردار ارومیه خاطرنشان کرد: برای دریافت مطالبات شهرداری دو پاساژ را اخیراً پلمپ کرده‌ایم و در تلاش برای رسیدن به مطالباتی از جمله ۷۷ قطعه زمین در میدان ۷ تیر هستیم و به نتیجه خواهیم رساند.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *