آغاز فعالیت مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی دانشگاه شریف

اولین جلسه هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی در دانشگاه صنعتی شریف تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، دکتر محمود فتوحی، رئیس دانشگاه صنعتی شریف در اولین جلسه هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی که با موضوع تعیین رئیس و نایب رئیس هیئت امنا و رئیس مرکز روز سه شنبه هفتم مرداد در محل اتاق شورای ساختمان معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، در خصوص پیشینه همکاری بسیار خوب دانشگاه و گمرک و نقش موثر گمرک در اقتصاد کشور صحبت کرد.

در ادامه دکتر مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به اقدامات انجام شده در حوزه‌های فناوری و نوآوری در گمرک اشاره کرد و با شرح هفت تاکید سازمان گمرک جهانی در جهت پیشرفت سامانه‌های گمرکی، اقدامات انجام شده در این زمینه را بیان کرد.

دکتر میراشرفی استفاده حداکثری از ظرفیت‌های علمی دانشگاه‌ها برای جلوگیری از توقف‌های مزاحم و بیجا در فرآیند گمرک را اصلی‌ترین نکته خواند و افزود: فرآیندهای موجود در گمرک باید به سمت غیر ملموس شدن و غیر مزاحم بودن حرکت کند.

سپس دکتر محمدرضا موحدی، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در جهت پیگیری مطلوب‌تر خواستار تنظیم زمان مشخص برای انجام امور شد.

بر همین اساس و با توجه به صحبت‌های دکتر میراشرفی، بررسی توصیه‌های ارائه شده به گمرک کلیه کشورهای همکار گمرک جهانی و ارائه توانمندی‌های دانشگاه درجهت همکاری با گمرک کشور در دستور کار قرار گرفت.

آموزش و تربیت نیروی انسانی برای گمرک از دیگر موضوع‌های مطرح شده در این جلسه بود. با توجه به اعلام نیازمندی‌ها از سوی گمرک، دانشگاه شریف ظرفیت‌های موجود را معرفی کرده و اولین ترم آموزشی از پاییز سال جاری آغاز می‌شود.

انتخاب رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان رئیس هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف به عنوان نایب رئیس مرکز و همچنین انتصاب دکتر محمد وصال، عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف به عنوان رئیس مرکز از مصوبات این جلسه بود.

بر اساس اعلام دانشگاه شریف، در اولین جلسه هیئت امنای مرکز نوآوری امور گمرکی و مدیریت یکپارچه مرزی دکتر عبدالرضا سلیمانی، مدیر کل مرکز آموزش تحقیقات و ظرفیت‌سازی گمرک، دکتر مسعود نیلی رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیئت امنای مرکز، دکتر جعفر حبیبی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف و عضو هیئت مدیره مرکز، دکتر حسین مختاری رئیس ارتباط با صنعت دانشگاه صنعتی شریف، دکتر حداد کشاورز معاون پژوهشی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف و مهندس حسین شاهرخی سرپرست توسعه بازار دانشگاه صنعتی شریف بعنوان دبیر جلسه، حضور داشتند.

در انتهای جلسه اساسنامه مرکز به امضای ریاست دانشگاه صنعتی شریف و رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران رسید.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *