آمار وزارت جهاد از صادرات خاویار غلط است

سخنگوی گمرک، آمار اعلامی توسط یکی از مدیران وزارت جهاد در خصوص صادرات چهار تن خاویار در سال ۹۹ را اشتباه خواند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، سید روح الله لطیفی گفت: صادرات خاویار در سال ۹۹، دوهزار و ۲۸۲ کیلوگرم به ارزش یک میلیون و ۸۵ هزار و ۶۷۴ دلار بوده است و آمار اعلامی توسط یکی از مدیران وزارت جهادکشاورزی، آمار دقیقی نبوده و فاصله زیادی با واقعیت دارد.

لطیفی ضمن تاکید بر دقت در ارائه آمار توسط مدیران کشور گفت: ارائه آمار دقیق می‌تواند در بررسی واقعیت‌های میدانی و برنامه ریزی صحیح در مسیر رونق اقتصادی کشور مؤثر باشد.

سخنگوی گمرک در ادامه افزود: در سال ۹۹، امارات متحده عربی با خرید ۵۶۰ کیلوگرم خاویار، آلمان ۲۲۰ کیلوگرم، ژاپن ۲۰۲ کیلوگرم، بلژیک ۲۰۱ کیلوگرم و اسپانیا ۱۹۹ کیلوگرم، پنج مقصد اول صادرات خاویار ایرانی بودند.

لطیفی در خصوص سایر خریداران خاویار از ایران گفت: روسیه ۱۷۵، انگلستان ۱۶۳، هلند ۱۲۵، هنگ کنگ ۶۷، کویت ۴۹، تایوان ۴۶، سنگاپور ۴۵، استرالیا ۳۴، عمان ۳۳، ایتالیا ۳۱، ونزوئلا ۳۰، سوئیس ۲۸، قطر ۲۶، کانادا ۲۰، تایلند ۱۳، کره جنوبی ۶، نیجریه ۵، کامبوج ۳ و سوئد یک کیلوگرم خاویار از کشورمان در سال ۱۳۹۹ خریداری کردند.

سخنگوی گمرک در خصوص صادرات خاویار در نیمه نخست سال ۱۴۰۰ توضیح داد: هزار و ۲۶۸ کیلوگرم خاویار با کد تعرفه ۱۶۰۴۳۱۰۰ به ارزش ۵۳۹ هزار و ۴۹۰ دلار در نیمه نخست امسال به ۲۳ کشور دنیا صادر شد که امارات با خرید ۴۱۰ کیلوگرم، انگلستان ۲۱۳، پرتغال ۸۲، کویت ۷۷ و ژاپن ۷۶ کیلوگرم در رتبه‌های نخست خرید این محصول از ایران در این مدت قرار دارند.

لطیفی در پایان تاکید کرد: جزئیات صادرات و واردات کالاها، در سایت گمرک ایران، بخش آمار با فرمت اکسل در معرض دید عموم قرار دارد، بنابراین مدیران مرتبط با تولید و تجارت خارجی، کارشناسان، پژوهشگران و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به آن اطلاعات دقیق را احصا کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مدیرکل دفتر بازسازی و حفاظت از ذخایر ژنتیکی آبزیان سازمان شیلات ایران امروز از صادرات ۴ تُن خاویار در سال ۹۹ خبر داده بود.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *