اتمام مدول سوم تصفیه خانه ارومیه ۴۰۰میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

ارومیه – مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: اتمام مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه و خط انتقال پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه نیازمند ۷۰۰ میلیارد ریال اعتبار است.

به گزارش خبرگزاری مهر، لطیف خوش سیرت در این زمینه با بیان اینکه در حال حاضر مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه از ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است، افزود: تاکنون برای اجرای مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و برای اتمام و وارد مدار بهره برداری شدن این طرح، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر مورد نیاز است.

وی در ادامه گفت: بر اساس موافقت نامه‌های امضا شده مقرر شده در راستای احیای دریاچه ارومیه سالانه ۱۰۵ میلیون متر مکعب پساب از تصفیه خانه‌های فاضلاب استان به دریاچه منتقل شود که سهم تصفیه خانه ارومیه از این میزان ۵۱ میلیون متر مکعب است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با بیان اینکه با وجود اقدامات انجام شده از سوی شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی برای انتقال پساب به دریاچه ارومیه، اقدام چشمگیری از سوی ستاد احیای دریاچه برای تخصیص اعتبارات مصوب صورت نگرفته است، اظهار کرد: ضروری است اعتبارات مورد نیاز برای اتمام مدول سوم تصفیه خانه و خط انتقال پساب اختصاص یابد.

خوش سیرت افزود: از ۱۱ کیلومتر خط انتقال پیش بینی شده برای انتقال به دریاچه ارومیه، تاکنون ۹ کیلومتر آن اجرا و به اتمام رسیده است و برای اجرا و اتمام باقیمانده این خط را ۳۰۰ میلیارد ریال مورد نیاز است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با انتقاد از عملکرد ضعیف ستاد احیای دریاچه ارومیه در تخصیص اعتبارات لازم برای اجرا و اتمام این طرح اظهار کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه تا پایان سال ۹۶ تنها به ۲۶ درصد از تعهدات اعتباری خود عمل کرده است.

وی با اشاره به نقش مهم مدول سوم تصفیه‌خانه فاضلاب ارومیه در توسعه شبکه جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب گفت: در حال حاضر ۲۰ هزار انشعاب فاضلاب در شهر ارومیه آماده واگذاری است که این امر با اتمام این تصفیه‌خانه امکان پذیراست.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *