افزایش صادرات و واردات از زنجان در سال گذشته

فروردین 18, 1400

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: سال گذشته صادرات و واردات از زنجان نسبت به سال ماقبل، افزایش یافته است.

میرهاشم سیداحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سال گذشته از محل گمرک استان زنجان، صادراتی به مبلغ ۲۷۰ میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۱۷ دلار با وزن بیش از ۱۵۹ میلیون کیلوگرم ثبت شده که به لحاظ ارزش دلاری ۲۱ درصد و به لحاظ وزنی ۲۶ درصد افزایش نسبت به سال ۹۸ نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۲۱۸ میلیون دلار صادرات برای استان زنجان هدف‌گذاری شده بود، افزود: عمده کالاهای صادراتی استان شمش روی، ترانسفورماتور، پروفیل، پلیمر پروپیلن، کشمش و خرما، شمش سرب، کاغذ فلوتینگ، محصولات لبنی، مخلوط آب میوه و سبزیجات و پارچه‌های نبافته بوده است.

این مسئول ادامه داد: بیشترین کالای صادراتی استان زنجان به کشور ترکیه و عراق بوده و گمرک استان در حوزه صادرات نیز در بین ۱۰۶ گمرک صادرکننده، رتبه ۲۸ را از آن خود کرده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان با اشاره به واردات، تصریح کرد: سال گذشته وارداتی به ارزش ۴۱۱ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۲۲۶ دلار و به وزن بیش از ۴۵۲ میلیون کیلوگرم ثبت شده که به لحاظ ارزشی ۱۹ درصد و به لحاظ وزنی ۳۰ درصد افزایش یافته است.

سیداحمدی با بیان اینکه گمرک ایران به همه واحدهای تولیدی مجوز ورود موقت بدون اینکه مبلغی در گمرک پرداخت کنند را داده است و هیچ‌یک از اقلام صادراتی استان از گمرک زنجان ممنوعیت صادرات ندارند، خاطرنشان کرد: سال گذشته ورود موقت به استان با ۴۳ درصد افزایش به لحاظ ارزشی به بیش از ۷۸ میلیون دلار و ۴۶ درصد افزایش به لحاظ وزنی به بیش از ۲۷۰ میلیون کیلوگرم وارد شده است.

انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *