افزایش ۷۰ درصدی صادرات کالا از گمرک چهارمحال و بختیاری

مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه در چهار ماهه نخست سال‌جاری ۲۸ تن کالا از گمرک استان صادر شده است، اظهار کرد: کالاهای صادراتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از لحاظ وزن ۱۳۴ درصد و از لحاظ ارزش ۷۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی گمرک چهارمحال و بختیاری، اسماعیل الله‌دادی با بیان اینکه در چهار ماهه نخست سال‌جاری ۲۸ تن کالا از گمرک استان صادر شده است، اظهار کرد:  ارزش این کالاهای صادر شده ۱۸ میلیون دلار بوده است.

مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری افزود: این کالاهای صادراتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، از لحاظ وزن ۱۳۴ درصد و از لحاظ ارزش ۷۰ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اقلام صادر شده از گمرک چهارمحال و بختیاری، بیان کرد: عمده کالاهای صادراتی شامل کولر آبی، آبگرمکن برقی، یخچال، مفتول آلومینیم، خوراک ماهی، مغز بادام، خمیرمایه، کاشی و سرامیک و… است.

الله‌دادی ادامه داد: مقصد کالاهای صادراتی به کشورهای عراق، هند، ترکیه، افغانستان، سوریه و… بوده است.

مدیرکل گمرک چهارمحال و بختیاری در پایان اظهار کرد: با انجام بازدیدهای منظم از واحدهای تولیدی و پیگیری مستمر رفع مشکلات این واحدها، خوشبختانه آمار صادرات کالاهای تولیدی استان نسبت به مدت مشابه رشد چشمگیری داشته که این مسئله نشان‌دهنده بهبود وضعیت تجارت خارجی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *