افزایش ۸۱ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی گمرکات بوشهر

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: صادرات غیرنفتی گمرکات این استان از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه به لحاظ حجمی ۱۱ درصد  به لحاظ ارزش ۸۱ درصد افزایش داشته است.

بهروز قره بیگی اظهار کرد: در مدت یاد شده از گمرکات استان بوشهر  هشت میلیون و ۷۳۵  هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۹۱۳ میلیون و ۷۸۵ هزار دلار به خارج از کشور صادر شده است.

وی افزود: همچنین در این مدت آمار صادارت گمرکات استان با احتساب میعانات گازی هشت میلیون و ۸۱۰  هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و ۹۵۲ میلیون و ۸۳۱ هزار دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از لحاظ وزنی ۱۲ درصد و به لحاظ ارزشی ۸۳ درصد رشد داشته است.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر تصریح کرد: بیشترین صادرات مربوط به گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می باشد که از نظر وزنی ۸۱ و از نظر ارزشی ۹۲ درصد از کل حجم صادرات با احتساب میعانات گازی را به خود اختصاص داده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر، قره بیگی اضافه کرد: کشورهای چین، امارات متحده عربی، ترکیه، پاکستان، هند، آفریقای جنوبی، برزیل، قطر و تایوان از عمده کشورهای مقصد صادارتی گمرکات استان بوشهر بوده‌اند.

وی یادآور شد: همچنین در مدت یاده شده ۱۰۲ هزار تن کالا حدودا به ارزش ۲۹۹ میلیون دلار کالا از طریق گمرکات این استان وارد کشور شده است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *