افزایش ۹۰ درصدی استرداد حقوق ورودی به صادرکنندگان کالا

رییس کل گمرک ایران گفت: گمرک طی ۱۱ ماه سال‌ جاری مبلغ ۱۷۲ میلیارد تومان حقوق ورودی اخذ شده بابت کالاهای وارداتی به کار رفته در محصولات صادراتی را به صادرکنندگان مسترد کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، علیرضا مقدسی اظهار کرد: گمرک طی ۱۱ ماهه سال‌جاری مبلغ ۱۷۲ میلیارد تومان حقوق ورودی اخذ شده بابت کالاهای وارداتی به کار رفته در محصولات صادراتی را به صادرکنندگان مسترد کرده است. این رقم نسبت به سال ۹۹ که معادل ۹۴ میلیارد تومان بود حدود ۹۰ درصد افزایش داشته است.

رئیس کل گمرک ایران با اشاره به بسته‌های حمایتی و تسهیلات فراهم شده از سوی گمرک برای تولیدکنندگان کالاهای صادراتی، افزود: استرداد حقوق و عوارض ورودی (درابک) به صادرکنندگان بر اساس قانون صورت می‌گیرد و باعث کاهش هزینه تولید و صادرات کالا شده و توان مالی واحدهای تولیدی را تقویت می‌کند.

مقدسی تصریح کرد: به منظور تسریع در فرآیند استرداد حقوق و عوارض کالای به کار رفته در اقلام صادراتی، گمرک ایران به تمامی گمرکات مراکز استان‌ها و حوزه‌های نظارت در این زمینه تفویض اختیار کرده و همچنین از طریق دفاتر ستادی به ویژه دفتر صادرات پیگیر چگونگی انجام این کار و رفع موانع احتمالی آن است.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *