افزون بر ۲۵۵ هزار تن کالا از گمرک ساوه صادر شد

شهریور 6, 1399

مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه شهرستان ساوه گفت: در پنج ماهه سال جاری ۲۵۵ هزار و ۳۳۸ تن کالا به ارزش بیش از ۷۵۷ میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه به ۵۱ کشور توسط ۱۱۲ فعال صادراتی صادر شده است.

فرامرز امیدی امروز پنجشنبه ۶ شهریورماه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: عمده کالاهای صادر شده از این گمرک طی این مدت هیدروکربن سبک و سنگین، کاشی و سرامیک، گچ و سیمان، انواع شیشه، آبمیوه و رانی، کاغذ و مقوا، مصنوعات ریخته گری، حلال و تینر، بیسکویت و  … بوده اند و طی این مدت کشورهای افغانستان، عراق، پاکستان، قزاقستان، ترکیه، عمان، آذربایجان، ارمنستان، قطر، روسیه عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق این گمرک بودند.

وی گفت: در پنج ماهه سال جاری ۲۵۵ هزار و ۳۳۸ تن کالا به ارزش بیش از ۷۵۷ میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه به ۵۱ کشور توسط  ۱۱۲ فعال صادراتی صادر شده است.

وی با اشاره به کالاهای ترخیصی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود: میزان واردات قطعی این گمرک طی این مدت مقدار ۴۱۴ هزار و ۳۱۷ تن کالا به ارزش ۹۵ میلیون دلار بوده که توسط ۶۴ فعال تجاری از ۳۳ کشور جهان وارد کشور شده است.

امیدی ادامه داد: عمده کالاهای وارداتی اقلام سرمایه‌ای، واسطه‌ای و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در شهرک صنعتی کاوه از قبیل خمیر کاغذ، پوره، کنستانتره، کویل آلومینیوم، مواد پلاستیکی و اشیاء ساخته شده از این مواد، چدن و آهن، پاکت آبمیوه، آبمیوه، شیشه و مصنوعات شیشه‌ای، محصولات شیمیایی آلی، ماشین آلات و تجهیزات خط تولید و … بوده‌اند که بیش از ٧٤ درصد اظهارنامه‌های آنها در مسیر سبز جهت ترخیص قرار گرفته و عمدتا از کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، چین، آلمان، ایالات متحده آمریکا، هند، کره جنوبی، ایتالیا و …از طریق این گمرک به کشورمان وارد شده‌اند.

وی بیان کرد: در این مدت، مقدار ۵۹ هزار و ۸۲۹ تن کالا به ارزش ارزی بیش از ۱۷۳ میلیون دلار بصورت ترانزیت خارجی واصل شده که بیشتر تجهیزات، ماشین آلات و مواد اولیه شرکت‌های تولیدی و واحدهای تولیدی شهر صنعتی کاوه و در حال تاسیس یا مستقر در منطقه ویژه اقتصادی کاوه بوده است که در مجموع، این میزان حجم مبادلات تجاری باعث درامد ۹۸۰ میلیارد ریالی این گمرک شده است.

انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *