افکار عمومی جهان ادعای آمریکا در مبارزه با داعش را دروغ می‌دانند

وزارت خارجه سوریه با صدور بیانیه ای تأکید کرد: افکار عمومی در سراسر جهان ادعای آمریکایی ها مبنی بر مبارزه با داعش را دروغ می دانند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری سانا، وزارت خارجه سوریه بیانیه‌ای را در خصوص نشست اخیر اعضای ائتلاف آمریکایی به اصطلاح ضد داعش، صادر کرد. در این بیانیه آمده است: اعضای ائتلاف آمریکایی پس از نشست خود در رُم بیانیه‌ای را صادر کرد و در آن به دروغ پردازی پرداخت.

بر اساس این گزارش، در بیانیه وزارت خارجه سوریه آمده است: بیانیه شرکت کنندگان در نشست اعضای ائتلاف بین‌المللی به اصطلاح ضد داعش که در آن از پیروزی‌های خیالی آمریکا علیه تروریست‌ها سخن گفته شده، گمراه کننده است.

این وزارتخانه افزوده است: امروز تمام افکار عمومی در سراسر جهان می‌دانند که پیروزی بر تروریست‌های تکفیری جزئی از سیاست‌ها و استراتژی‌های ایالات متحده آمریکا و غرب نیست. آمریکا هیچ سهمی در شکست داعش نداشت.

وزارت خارجه سوریه عنوان کرده است: این ارتش سوریه و متحدانش بودند که تروریست‌های تکفیری داعش را در هم کوبیدند و طعم تلخ شکست را به آنها چشاندند. ائتلاف آمریکایی تنها غیرنظامیان بی گناه را به قتل رساند و تأسیسات حیاتی سوریه و عراق را با خاک یکسان کرد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *