امکان صادرات واحدهای مجاز، بدون نیاز به تاییدیه دفتر صنایع معدنی تا اطلاع ثانوی

مدیرکل دفتر صادرات وزارت صمت، فهرست تکمیلی واحدهایی که مجاز به صادرات محصولات لوله و پروفیل که بدون نیاز به مجوز و تاییدیه صنایع معدنی تا اطلاع ثانوی هستند، به کلیه گمرکات اجرایی اعلام و به جهت اقدام ابلاغ کرد.

به گزارش ایسنا، پیرو نامه شماره ۶۰/۶۹۸۱۰  تاریخ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹  در رابطه با ساماندهی صادرات لوله و پروفیل، در تاریخ ۱۲ آبان ماه سال جاری، سیف‌الله امیری- مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای خطاب به مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت، فهرست تکمیلی واحدهای مجاز به صادرات محصولات لوله و پروفیل را با مشخصات اعلام شده و به همراه شناسه ملی جهت ابلاغ به گمرک جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرده است.

ضمن اینکه در این نامه تاکید شده است که واحدهای لیست پیوست شده به نامه، تا اطاع ثانوی نیاز به تاییدیه دفتر صنایع معدنی در سامانه فرامرزی گمرک جمهوری اسلامی ایران ندارند.

پس از نامه مذکور، سعید عباسپور- مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات- ۱۸ آبان ماه جاری، در نامه‌ای خطاب به گمرک جمهوری اسلامی ایران، فهرست اسامی واحدهای مجاز به صادرات را اعلام کرده و خواستار اقدامات لازم در این جهت شد.  

در نهایت روز دوشنبه هفته گذشته (۱۹ آبان ماه ۱۳۹۹ )، علی شادمانی- مدیرکل دفتر صادرات گمرک جمهوری اسلامی ایران- مجوز صادرات واحدهای مجاز به صادرات محصولات لوله و پروفیل بدون نیاز دریافت تاییدیه از سوی دفتر صنایع معدنی وزارت صمت را به کلیه گمرکات اجرایی کشور ابلاغ کرد.  

در متن این نامه آمده است که:

” پیرو بخشنامه شماره ۴۴/۹۹/۳۹۳۹۷۲ مورخ ۹۹/۰۴/۱۴ موضوع ساماندهی صادرات لوله و پروفیل، به پیوست تصویر نامه شماره ۶۰/۶۹۸۱۰ مورخه ۹۹/۰۳/۱۸  دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و جارت، منضم به نامه  شماره ۶۰/۱۹۹۱۳۲ مورخ ۹۹/۰۸/۱۸ مدیرکل صنایع معدنی صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، عینا جهت اطلاع و اقدام لازم وفق مفادنامه مزبور (صرفا لیست ضمیمه و کدهای طبقه‌بندی شده اعلامی) با رعایت کلیه قوانین و مقررات و ضوابط مربوطه ارسال می‌گردد. “

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *