انتقاد از انباشت کالاها در گمرکات/مسکن ملی باعث رشد اقتصاد می‌شود

تبریز- نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس گفت: انباشت کالاهای اساسی در گمرکات بزرگترین خیانت به مردم است.

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز سه شنبه عملکرد شرکت عمران شهر سهند و نیز مشکلات این شهر با حضور حجت الاسلام محمدرضا میرتاج الدینی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در این شرکت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه که امام جمعه شهر جدید سهند، شهردار، اعضا شورا و مدیرعامل شرکت عمران سهند حضور داشتند حجت الاسلام میر تاج الدینی پیشرفت‌های سهند در زمینه‌های مختلف را قابل توجه دانست و گفت: تأمین و تولید مسکن از اولویت‌های دولت جدید است که شهر سهند پیشتار بوده و عملکرد آن قابل تقدیر است.

وی افزود: تولید مسکن در دولت جدید ۴ برابر مسکن مهر است که در صورت وقوع این اتفاق مهم مشکل حاشیه نشینی و بافت‌های فرسوده که از معضلات اساسی جامعه است حل خواهد شد.

حجت الاسلام تاج الدینی با اشاره به رشد اقتصادی که از قبل ساخت مساکن نهضت ملی اتفاق خواهد افتاد گفت: با ساخت این تعداد مسکن ۱۸۰ صنف فعال شده و به موضوع اشتغال و رفع بیکاری نیز کمک خواهد کرد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس با اشاره به اینکه با همدلی، همراهی و همت موجود در سهند می‌توان بسیاری از مشکلات را حل کرد گفت: مشکل آب شرب شهر سهند ابتدا باید در کوتاه مدت سپس بلند مدت حل شود.

وی افزود: انتقال آب ارس به تبریز و آبرسانی به شهرهای مسیر طرحی بلند مدت است و باید برنامه ریزی اصولی برای حل مشکل آب شرب شهر سهند اندیشیده شود.

وی در این جلسه همچنین موضوعات گمرکی و نظام بانکی را از دیگر مباحث اولویت دار مجلس نام برد و گفت: در سال‌های گذشته بزرگترین خیانتی که به مردم شده بحث انباشت کالاهای مورد نیاز مردم در گمرکات است که باید خیانتکاران را به خاطر این سهل انگاری به محاکمه کشید.

وی افزود: در حالی که نهاده‌های دامی در انبارهای گمرک در حال فاسد شدن هستند دام‌های ما دچار مشکل تغذیه بوده و کشتار زود رس دام انجام می‌گرفت.

تاج الدینی گفت: میلیون‌ها تن کالا در گمرکات یا برگشت می‌خورد یا می‌ماند و فاسد می‌شوند و مشکل اصلی نیز بخشنامه‌های بانکی است.

وی قول پیگیری و حل مشکلات شهر سهند را در مجلس داد.

انباشت کالاهای اساسی در گمرکات بزرگترین خیانت به مردم است

۹۹ پروژه در سهند عملیاتی شده است

در این جلسه مدیرعامل شرکت عمران شهر سهند نیز با اشاره به اینکه جمله «خواستن توانستن است» را در شهر سهند پیاده کرده‌ایم گفت: این جمله در شهر سهند کاملاً نمود عینی یافته و افتتاح آزاد راه تبریز- سهند با آن حجم کاری و عقب ماندگی‌هایی که داشت موید عمل به این جمله است.

وی افزود: ۹۹ پروژه را در شهر سهند عملیاتی و ۵۵۰۰ واحد طرح اقدام ملی مسکن را تبدیل به قرارداد کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت عمران سهند جذب سرمایه گذار را از مهم‌ترین عوامل موفقیت این طرح‌ها نام برد و گفت: سرمایه گذاری که احساس امنیت و اعتماد کند، مسلماً اقدام به سرمایه گذاری خواهد کرد و این اتفاق در شهر سهند و در مورد طرح اقدام ملی مسکن افتاده است.

وی افزود: با برگزاری مناقصه سرمایه گذاران را از تهران و دیگر نقاط کشور جذب و شهر سهند را به یک شهر کارگاهی تبدیل کرده‌ایم.

وی گفت: در سایه جذب اعتماد و اعتبار ۷ پارک مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت و بزرگ‌ترین تفرجگاه هشت بهشت را درحال ساخت و تجهیز داریم که سومین تفرجگاه بزرگ استان و شمالغرب کشور در آینده محسوب خواهد شد.

وی رویکردهای فرهنگی را نیز جزو اولویت‌های شرکت عمران سهند نام برد و گفت: بزرگترین دهکده ورزشی کشور در شهر سهند در حال ساخت است که امید می‌رود تا پایان سال از دو سالن آن بهره برداری شود.

وی افزود: این پروژه عظیم تماماً با همکاری بخش خصوصی در حال اجراست.

مصطفوی بحث اورژانس اجتماعی را نیز از جمله پروژه‌هایی دانست که با اعتبارات دولتی پیشرفتی نداشت و شرکت عمران اجرای این طرح را برعهده گرفت.

وی گفت: با توجه به تجربه شرکت عمران سهند در شهرک سازی، ساخت شهرک ورزقان (ارس) و شهر جدید گلمان نیز برعهده این شرکت گذاشته شده است.

انباشت کالاهای اساسی در گمرکات بزرگترین خیانت به مردم است

انتقاد از کم کاری برخی از مدیران سابق شهری در سهند

در این ادامه این جلسه حجت الاسلام محمد منیب راد امام جمعه شهر سهند کارهای انجام گرفته در سهند را کاری جهادی عنوان کرد و گفت: اتحاد و همدلی بین شهرداری و شرکت عمران سهند پیشرفت کارها را منجر شده است.

وی از کم کاری برخی از مدیران سابق این شهر گلایه کرد.

علی اصغر علیزاده رئیس شورای شهر سهند نیز در این جلسه نبود آرامستان، آب شرب کافی، عوارض آزاد راه تبریز سهند و نیز سختی گیری اخذ تسهیلات بانکی مساکن اقدام ملی مسکن را از جمله معضلات این شهر دانست و خواستار پیگیری و حل مشکلات از سوی تاج الدینی نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر شد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *