انتقاد صباغیان از افزایش قیمت واحدهای مسکونی طرح ملی مسکن

نماینده بافق و مهریز از افزایش نرخ واحدهای مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن انتقاد کرد و گفت که متقاضیان چه طور ماهیانه می توانند حدود ۴۰ میلیون تومان واریز کنند؟

به گزارش ایسنا، محمدرضا صباغیان در جلسه علنی امروز (شنبه) در تذکری به وزیر راه گفت: برخی افراد براساس قوانین و مقررات خودروهایی خریدند که بیش از یک سال در گمرک مانده است؛ در این شرایط گفته می شود باید به ازای واردات هر خودرو، یک خودروی فرسوده از چرخه خارج شود.

وی ادامه داد: وضع چنین شرایطی باعث ورود دلالان شده و آنها اقدام به خریداری خودروهای فرسوده می کنند. هر یک از این خودروها حدود ۴۰۰ میلیون تومان ارزش دارد اما دلالان قیمت این خودروها را تا یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان افزایش داده‌اند؛ وزیر راه به این موضوع ورود کند.  

این نماینده مجلس همچنین در تذکر دیگری به وزیر راه گفت: هنگام عقد قرارداد با متقاضیان در طرح اقدام ملی مسکن قیمت واحدهای مسکونی کمتر از بهای فعلی بود ؛ در آن زمان مبالغی مانند ۳۰۰ میلیون تومان بیان می‌شد که اکنون به ۶۰۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: این طرح شامل افرادی می شود که از نظر درآمدی ضعیف هستند پس چه طور آن‌ها می توانند ماهیانه حدود ۴۰ میلیون تومان واریز کنند؛ با این وضعیت حداقل فاز دوم ساخت این مسکن ها یعنی مرحله پس از سفت کاری را به مردم واگذار کنند تا هر فرد با توجه به شرایط خود اقدام به تکمیل واحدها کند.

صباغیان در تذکر دیگری به رئیس جمهور با بیان اینکه خسارت سرمازدگی کشاورزان و باغداران پرداخت نشده است گفت: با وجود انجام بازدیدهایی از سوی  وزارتخانه های کشور، راه و جهاد کشاورزی، هنوز پس از گذشت چند ماه خسارت پرداخت نشده است. اگر قرار به پرداخت نشدن خسارت به مردم است باید اعلام کنید.  

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *