بازشماری انتخابات شورای اسلامی شهر آبادان به پایان رسید

آبادان- فرماندار آبادان گفت: به منظور صیانت از آرای مردم و رسیدگی به شکایت داوطلبان معترض، بازشماری انتخابات شورای اسلامی شهر آبادان به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، سید زین العابدین موسوی لحظاتی از مردم آبادان و داوطلبان معترض به نتیجه انتخابات شورای شهر و اعضای هیئت اجرایی و نظارت و کسانی که شبانه‌روزی در مرحله بازشماری آرای مردم همکاری داشتند، تقدیر کرد و گفت: به منظور صیانت از آرای مردم آبادان به تمامی ۴۴ اعتراض رسیده از کاندیداهای معترض شورای شهر آبادان رسیدگی دقیق و همه شکایات با جزئیات ثبت شدند.

فرماندار آبادان افزود: پیشنهاد هیئت اجرایی و نظارت شهرستان بررسی درصد بالایی از صندوق‌ها بود که با شروع مقدمات آن، نامه‌ای از رئیس هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای شهر کشور به هیئت نظارت استان و از استان به هیئت نظارت شهرستان رسیده که تأکید بر درصد خاصی از بازشماری صندوق‌ها و آن هم تحت شرایطی بود.

وی با بیان اینکه به موجب نامه رسیده از هیئت نظارت درصد بازشماری نباید بیشتر از ۱۰ درصد تعیین و انتخاب صندوق‌های بازشماری به صورت قرعه (رندوم) انجام شود، اظهار کرد: هر دو هیئت با بررسی نامه هیئت نظارت کشور مکلف به اجرای مُر آن دستورالعمل شدند.

موسوی گفت: پس از انجام قرعه و تعیین صندوق‌ها اقدام به بازشماری ۱۰ درصد از صندوق‌ها شد که در نتیجه نهایی بازشماری، تغییراتی در میزان رأی منتخبان و سایر کاندیداها ایجاد شد اما در خروج منتخبان اعم از اصلی و علی‌البدل تغییری حاصل نشد.

بنا به گفته فرماندار آبادان در رتبه برخی از منتخبان اصلی و علی‌البدل تغییراتی ایجاد شد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *