برگزاری نشست موافقت نامه تجارت ترجیحی کشورهای دی ۸ با حضور ایران

فروردین 4, 1400

نشست مقامات گمرکی موافقت نامه تجارت ترجیحی کشورهای عضو دی -۸ به صورت مجازی به میزبانی ترکیه با شرکت هیأت هایی از ایران، ترکیه، پاکستان، نیجریه، بنگلادش، مالزی و اندونزی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، نشست مقامات گمرکی موافقت نامه تجارت ترجیحی کشورهای عضو دی -۸ (D۸) در تاریخ ۳ فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ مارس ۲۰۲۱ به صورت مجازی به میزبانی ترکیه با شرکت هیأت هایی از ۸ کشور در حال توسعه عضو شامل جمهوری اسلامی ایران، ترکیه، پاکستان، نیجریه، بنگلادش، مالزی و اندونزی برگزار شد.

در این نشست در خصوص مسائل گمرکی موافقت نامه تجارت ترجیحی خصوصاً قواعد مبدا، معرفی نقاط تماس و گواهی‌های مبدا و دوره‌های آموزشی مربوطه بحث و تبادل نظر شد.

از طرف گمرک ایران نیز رئیس کل به همراه رئیس گروه امور سازمان جهانی گمرک و کارشناس ارشد دفتر همکاری‌های بین الملل در این نشست مشارکت فعال داشتند.

از طرف گمرک ایران همچنین پیشنهاداتی در خصوص گواهی مبدا، تسهیل تجارت و امضای تفاهم نامه فیمابین دی -۸ و سازمان جهانی گمرک ارائه شد که مورد استقبال قرار گرفت.

شایان ذکر است هیئت‌های شرکت کننده انتخاب ایران و اندونزی را به عنوان مراکز آموزش منطقه‌ای سازمان جهانی گمرک تبریک گفتند و ابراز امیدواری کردند از این ظرفیت در قالب دی -۸ استفاده شود.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *