بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار کالا از استان مرکزی صادر شد

فروردین 22, 1401

مدیرکل گمرکات استان مرکزی گفت: یک میلیون و ۶۳۴ هزار و ۱۷۰ تن کالا به ارزش بیش از یک میلیارد و 200 میلیون دلار طی
سال گذشته از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.

اسماعیل حسینی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: صادرات استان در یکسال گذشته یک میلیون و 634 هزار و 170 تن به ارزش یک میلیارد و 229 میلیون و 198 هزار و 33 دلار  به مقصد ۱۰۱ کشور جهان از جمله عراق، ترکیه، افغانستان، پاکستان و ازبکستان صادر شده است.

وی افزود: صادرات این کالاها از استان سال گذشته نسبت به ماقبل آن، از نظر وزنی ۶ درصد کاهش، از نظر ارزش ۳۴ درصد افزایش و از نظر تعداد 5 درصد افزایش داشته است.

مدیرکل گمرکات استان مرکزی تصریح کرد: از جمله کالاهای صادر شده از استان در این مدت انواع هیدروکربورها، پلی اتیلن‌های سنگین و سبک، شمش آلومینیوم، مواد غذایی و نوشیدنی‌ها، مصنوعات پلاستیکی و یکبار مصرف، مصنوعات شیشه‌ای و بلوریجات، مقاطع فولادی، دستمال کاغذی و کاشی و سرامیک بوده است.

حسینی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۴۳ هزار و ۴۰۱ تن کالا به ارزش ۴۹۵ میلیون و ۴۱۸ هزار و ۹۲۰ دلار به استان مرکزی وارد شده که این میزان واردات نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن از نظر وزنی 7 درصد کاهش، از نظر ارزشی پنج درصد افزایش و از نظر تعداد 9 درصد کاهش داشته است.

وی مبدا کالاهای وارد شده را 50 کشور جهان عنوان و بیان کرد: مواد اولیه تولید، پوشک، پاکت آبمیوه و متعلقات، ماشین آلات، اجزا و قطعات، اسانس خوراکی، مواد اولیه خوراکی، مفتول فولادی، کویل آلومینیوم و مواد اولیه بهداشتی از جمله کالاهای وارد شده به استان مرکزی در سال گذشته بوده‌ است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *