بیش از ۳۰ میلیون دلار کالا از همدان صادر شد

مدیرکل گمرک استان همدان از صادرات بیش از ۳۰ میلیون دلاری کالا از گمرکات این استان خبر داد و گفت: در سه ماهه ابتدای امسال بیش از ۱۶۶ میلیون کیلوگرم کالا به ارزش ۳۰ میلیون و ۷۴ هزار دلار از گمرک استان صادر شده است.

مرتضی نجفی‌مقدم در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به کاهش شش درصدی حجم کالاهای صادراتی استان، اظهار کرد: میزان صادرات از گمرک استان از نظر وزنی شش درصد و از نظر ارزش دلاری نیز یک درصد کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه صادرات در خردادماه بیش از صادرات دو ماهه فروردین و اردیبهشت بوده است، افزود: در خردادماه امسال ۱۶ میلیون دلار کالا از گمرک استان صادر شده که کاهش صادرات به علت کروناویروس را جبران کرده است.

نجفی‌مقدم با تأکید بر اینکه وضعیت صادرات استان بهتر شده است، یادآور شد: با توجه به اینکه مرزهای کشور باز شده و می‌توانیم به کشور عراق صادرات داشته باشیم اما به هر حال تأثیرات منفی کرونا بر بازاریابی، فروش و بازارهای صادراتی همچنان وجود دارد.

مدیرکل گمرک استان همدان با اشاره به صادرات ۵۹ قلم کالا از گمرک استان همدان، خاطرنشان کرد: کشمش، فروسیلیس، کلینکرخاکستری، موتور کولر آبی، شور و ترشیجات، سیمان سفید، وازلین بهداشتی و صنعتی، ظروف آلومینیوم، بطری شیشه‌ای، شانه تخم مرغ و یخچال فریزر خانگی از عمده کالاهای صادراتی استان همدان در سه ماهه ابتدای سال بوده است.

وی عراق، چین، پاکستان، امارات متحده عربی، روسیه، ترکیه، افغانستان، قزاقستان، اوکراین، آلمان و ارمنستان را عمده کشورهای طرف معاملات صادراتی استان همدان دانست.

نجفی‌مقدم، بیشترین کالاهای صادراتی را مربوط به حوزه صنعت دانست و یادآور شد: محصولات صنعتی ۱۳ میلیون دلار، کشاورزی هفت میلیون دلار و مواد معدنی سه میلیون و ۳۰۰ هزار دلار در صادرات سه ماهه استان سهم داشته‌اند.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *