تاکید بر تسریع روند استقرار گمرک افغانستان در بازارچه‌های خراسان جنوبی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی بر سرعت بخشیدن به روند استقرار گمرگ افغانستان در بازارچه‌های استان تأکید کرد.

حسین موهبتی، امروز شنبه ۱۸ دی در جریان دیدار با مولوی سلیمان آغا سرپرست پنج ولایت شیندند افغانستان که به همراه یک هیئت متشکل از کمیساریای جدید افغانستان و پنج والِسوالی (فرمانداری) شیندند در محل بازارچه مرزی یزدان برگزار شد، گفت: استقرار گمرکات، روند عملیات صادرات به صورت تجاری را شتاب می‌بخشد و در تسهیل کار تجار و بُنکداران بسیار مؤثر است.

به گزارش ایسنا، وی آمادگی کامل استان برای کمک به استقرار گمرک و کمیساریای افغانستان در محل بازارچه‌های مرزی خراسان جنوبی را اعلام کرد.

در این دیدار سرپرست پنج ولایت شیندند افغانستان نیز متقابلاً با اعلام آمادگی برای مهیا کردن شرایط برای صادرات به صورت تجاری گفت: در تلاشیم به منظور تسهیل در روند کار و راحت‌تر شدن صادرات ، ابتدا شهر شیندند را مستقل کنیم.

مولوی سلیمان آغا با اشاره به استقلال شیندند از نظر مرزبانی افزود: از آن جایی که شیندند رقیبی برای اسلام قلعه است به لحاظ سیاسی نیز مستقل خواهد شد.

به گفته وی در آینده نزدیک نمایندگانی از وزارتخانه‌های تجارت، مالیه، اقتصاد و سرحدات (گمرک) در این مرز مستقر می‌شوند و کار به صورت تجاری انجام خواهد شد.

در ادامه کمیساریای تازه معرفی شده کلاته نظر افغانستان درباره خروج بارهای ذخیره شده در بازارچه یزدان در اولین فرصت ممکن، قول مساعد داد.

حسن رحیمی‌زاده، مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی نیز در پایان برای کمک به راه اندازی سیستم گمرک در افغانستان اعلام آمادگی کرد.

در این دیدار هر دو طرف بر تحکیم روابط دو کشور و راه اندازی بازارچه مرزی یزدان به صورت تجاری تأکید کردند. معرفی نماینده‌هایی برای  امور و ارتباطات دو طرف نیز از دیگر مصوبات این نشست بود.

انتهای پیام 

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *