تایید مجوز استاندارد برای جوهای حشره‌زده/ ترخیص متوقف شد

معاون فنی گمرک ایران ضمن تایید مجوز استاندارد و قرنطینه برای ترخیص محموله جو وارداتی که طعمه حشرات شده است، گفت که با وجود درخواست‌ها، ترخیص این محموله متوقف شد.

به گزارش ایسنا، بخشی از محموله حدود ۲۸۰۰ تنی جو که در اواخر سال گذشته وارد بندر نوشهر شده بود، در آستانه فساد قرار گرفته و طعمه حشرات شده است.

در همین رابطه سازمان ملی استاندارد اعلام کرد که این محموله هنوز به سازمان اظهار نشده و در صورت اعلام از ترخیص آن ممانعت می‌شود. این در حالی است که شواهد نشان می‌داد با توجه به ترخیص درصدی این کالا در ماه‌های گذشته، باید مجوزهای لازم را دریافت کرده باشد.

معاون فنی گمرک در این رابطه به ایسنا گفت که محموله ۲۸۱۷ تنی جو اواخر سال گذشته وارد بندر نوشهر شده و در ابتدای امسال به گمرک اظهار شده است، صاحب کالا که یک شرکت خصوصی است در تیرماه امسال درخواست مجوز ترخیص ۹۰ درصدی داشته و با توجه به این‌که کالا جزو اقلام اساسی است بلافاصله با این درخواست موافقت و در مردادماه ۶۵۰ تن از آن ترخیص شد.

وی ادامه داد: برای مابقی محموله نیز مجوزهای استاندارد و قرنطینه صادر شده است؛ به طوری که در ۱۶ آبان‌ماه امسال اداره استاندارد مجوز ترخیص را صادر کرده است که تا اواسط بهمن‌ماه اعتبار دارد. همچنین مجوز قرنطینه از سوی وزارت جهاد کشاورزی در همین تاریخ صادر شده که به مدت یک هفته اعتبار دارد.

ارونقی با اشاره به این‌که طی روزهای گذشته درخواست‌هایی برای ترخیص محموله جو وجود داشت و حدود ۳۸ کامیون برای ترخیص در گمرک حاضر شده بود، یادآور شد که با این وجود، این کالا به دلیل مسائل مربوطه و حشراتی که در آن وجود داشت از ترخیص خودداری شد، ولی مجوزهای صادره همچنان پابرجاست.

انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *