تجار به مرز دوغارون کالا نفرستند/ مرزهای ماهیرود و میلک باز هستند

اردیبهشت 4, 1401

سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه تجار از ارسال کالای تجاری به مرز دوغارون تا اطلاع ثانوی خودداری کنند، گفت: دو مرز دیگر با افغانستان یعنی مرزهای ماهیرود و میلک باز هستند.

سید روح اله لطیفی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد بسته شدن مرز دوغارون، اظهار کرد: با توجه به بروز مشکلات مرزی در مرز دوغارون- اسلام قلعه، کمیته هماهنگی مرز دوغارون استان خراسان رضوی مصوبه‌ای به منظور بسته شدن مرز تا اطلاع ثانوی صادر کرد.

سخنگوی گمرک ایران افزود: بر اساس این مصوبه، محموله‌های تجاری تا اطلاع ثانوی در این مرز پذیرش نخواهند شد. بنابراین تجار از ارسال کالای تجاری به مرز دوغارون تا اطلاع ثانوی خودداری کنند تا صف طویلی در مرز ایجاد نشود.

لطیفی ادامه داد: دیروز منتظر حل شدن مشکلات بودند اما با توجه به طولانی شدن، امروز مصوبه بسته شدن مرز ابلاغ شد. همچنین از عصر روز گذشته با هماهنگی سازمان‌ها و نهادهای مستقر در مرز کالاهای تجاری به ویژه محموله‌های پر خطر مانند سوخت به توقفگاه‌های دورتر از مرز در شهرستان تایباد هدایت شده است.

وی گفت: در صورت رفع شدن مشکلات نیز اولویت عبور با کامیون‌هایی است که هم اکنون در مرز مانده‌اند.

سخنگوی گمرک ایران اظهار کرد: دو مرز دیگر با افغانستان یعنی مرزهای ماهیرود و میلک باز هستند.

گفتنی است، صبح دیروز در پی بروز اختلاف میان مرزبانان ایرانی با نیروهای طالبان در مرزهای شمال شرقی کشورمان با افغانستان، مرز دوغارون موقتاً مسدود شد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *