ترخیص قایق‌های پرماجرا از گمرک بعد از ۲۱ ماه!/ نگرانی جدید از سالم بودن محموله

قایق‌های رویینگ خریده شده از چین بعد از ۲۱ ماه از گمرک ترخیص شد و بالاخره امشب وارد تهران می‌شود.

علیرضا سهرابیان در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی این که قایق‌های رویینگ بالاخره بعد از ۲۱ ماه از  گمرک بندر قشم ترخیص و به سمت تهران بارگیری شد، بیان کرد: حکم توقیف اموال که به دلیل بدهی مالیاتی فدراسیون در سال‌های گذشته بود، برداشته شد و قایق‌ها بارگیری شدند و امشب به تهران می‌رسند. قایق‌ها از سال ۹۶ تا ۹۸ در چین مانده بودند چون پس از خریداری، تسویه حساب  به صورت کامل انجام نشده بود. بعد از این که ما تسویه حساب با شرکت چینی را انجام دادیم، قایق‌ها وارد بندر قشم شدند اما از زمان شیوع ویروس کرونا در ایران تا کنون در گمرک باقی ماندند.

او ادامه داد: واقعا خدا قایق‌ها را آزاد کرد امیدوارم تا رسیدن قایق‌ها به دست ما اتفاق دیگری نیفتد و بدهی از ۴۰ سال قبل رو نشود که به‌خاطر آن قایق‌ها در ورودی تهران توقیف شوند. از همه کسانی که کمک کردند تا قایق‌ها از گمرک ترخیص شوند، تشکر می‌کنم فقط امیدوارم سالم به دست ما برسد. فردا(چهارشنبه)  که در کانتینرها را باز می‌کنم فقط امیدوارم قایق‌ها سالم باشند و خراب نشده باشند چون از بیت‌المال هزینه شده تا این قایق‌ها تهیه و به دست ما برسد. اگر خدایی ناکرده این اتفاق افتاده باشد، من کسانی که باعث این مساله شده‌اند را به خدا می‌سپارم چون در این مدت بدهی‌های زیادی را پرداخت کردیم تا بتوانیم قایق‌ها را وارد تهران کنیم.

سهرابیان در پاسخ به این پرسش که تکلیف بدهی مالیاتی فدراسیون که مربوط به سال‌های گذشته است، مشخص شد یا خیر؟ تصریح کرد: مجبوریم از قانون اطاعات کنیم و این دین به گردن فدراسیون است و باید پرداخت شود. در حال بررسی هستند تا با قسط‌بندی بتوانیم بدهی مالیاتی را پرداخت کنیم. بدهی مالیاتی فدراسیون از سال ۸۹ تا ۹۵ مبلغ ۵ میلیارد  و ۹۰۰ میلیون تومان است و از سال ۹۵ تا ۹۷ هم در حال بررسی هستند و احتمالا مبلغ آن هم حدود دو میلیارد می‌شود.

 انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *