تسهیلات جدید گمرک برای واردکنندگان کالاهای اساسی

معاون فنی گمرک گفت: یکی ازتسهیلات ارائه شده، ترخیص نسیه نهاده‌های تولید و کالاهای اساسی است که صاحبان کالا را قادر می‌کند قسمتی از مواد اولیه خود را بدون پرداخت حقوق ورودی ترخیص کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، مهرداد جمال ارونقی معاون فنی گمرک گفت: یکی از مواردی که در امر ترخیص کالاهای وارده از گمرک به ویژه نهاده‌های تولید، ایستایی ایجاد می‌کرد، عدم تمکن واحدهای تولیدی برای پرداخت حقوق ورودی بود که گمرک ایران در این خصوص، اجازه داد صاحبان کالا نسبت به تودیع ضمانت نامه بانکی معتبر به جای پرداخت نقدی حقوق ورودی اقدام کنند.

ارونقی ادامه داد: از دیگر تسهیلات ارائه شده از سوی گمرک، ترخیص نسیه نهاده‌های تولید و کالاهای اساسی است که صاحبان کالا را قادر می‌کند قسمتی از مواد اولیه واحد تولیدی خود را بدون پرداخت حقوق ورودی از گمرک ترخیص کنند.

معاون فنی گمرک ایران تصریح کرد: گمرک ایران در تسهیلات جدید، قصد دارد مرحله پرداخت حقوق ورودی را از مرحله اظهار کالا به مرحله صدور پروانه گمرک انتقال دهد که این موضوع ظرف چند روز آتی اجرایی می‌شود. با این وصف، همه واردکنندگان قادر خواهند بود ضمن اظهار و انجام تشریفات گمرکی کالاهای خود، از این فرصت، برای تودیع حقوق ورودی کالاهای اظهار شده استفاده کنند.

این مقام مسئول خبر داد: همچنین ظرف چند روز آتی اظهارنامه همه کالاهای اساسی از جمله گندم، نهاده‌های دامی، روغن خام و دانه‌های روغنی در مسیر سبز قرار خواهد گرفت تا کل ایستایی‌های موجود در این زمینه از بین رفته و این کالاهای ضروری در حداقل زمان ممکن از گمرک ترخیص شوند.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *