تسهیل امور گمرکی در استان سمنان به طور ویژه در دست پیگیری است

استاندار سمنان گفت: تسهیل امور گمرکی در استان سمنان برای تحقق شعار سال و رونق کسب و کار واحدهای صنعتی و فعالان اقتصای به طور ویژه در دست پیگیری است.

علیرضا آشناگر عصر دوشنبه در دیدار ویدئو کنفرانسی با میراشرفی، رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران در سالن کوثر استانداری افزود: استقرار نمایندگی‌ گمرک در واحدهای صنعتی بزرگ استان سمنان برای تسهیل در امور گمرکی باید مدنظر قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی ۴۸۰ هکتاری گرمسار، مطالبه جدی استانداری سمنان از گمرک‌ جمهوری اسلامی ایران است.
استاندار سمنان با اشاره به مصوبات نشست با رئیس گمرک کشور تصریح کرد: مشکلات زیرساختی در بحث استقرار گمرک در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار وجود داشت که با تفاهم دو طرف قرار شد در بحث حضور گمرک در این منطقه و رفع مشکلاتی که از قبل وجود داشت، تسریع شود.
آشناگر اضافه کرد: در این جلسه جزئیاتی از چگونگی نصب دوربین، استقرار نیروی انسانی گمرک و خروج و ورود قطعات تولیدی و دیگر موارد در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار مباحثی مطرح شد.
استاندار سمنان گفت: برای استقرار گمرک در شرکت خودروسازی فردا مشکل محوطه باز وجود داشت و گمرک اصرار داشت که برای ذخیره تمامی قطعات باید انبار سرپوشیده باشد اما به دلیل حجیم‌بودن برخی قطعات مانند بدنه خودرو، این امر امکان پذیر نبود و با پیگیری انجام شده در این نشست قرار شد با هماهنگی مدیر کارخانه و گمرک استان، قطعات در حجم کوچک در انبار سرپوشیده و در موارد اضطراری قطعات بزرگ مانند بدنه خودرو در فضای باز ذخیره شود.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *