حجم مبادلات تجاری گمرک کاوه از مرز ١٨٠ میلیون دلار گذشت

مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت:حجم مبادلات تجاری(واردات و صادرات) این گمرک در سه ماهه ١٤٠١ از مرز ١٨٠ میلیون دلار گذشت.

فرامرز امیدی امروز ۱۲ تیرماه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: در سه ماه اول جاری که توسط رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران  سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها، نامگذاری شده است، ۱۴۱ هزار و ۶۰۰ تن انواع کالاهای صادراتی به ارزش ٨٢ میلیون دلار از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه به ٤١ کشور توسط ٩٨ فعال تجاری در حوزه صادرات غیر نفتی، صادر کرده است که نسبت به مدت مشابه درسال گذشته ٧٣ درصد از نظر ارزشی و ٢١ درصد از نظر وزنی افزایش داشته أست.

وی بیان کرد: عمده کالاهای صادر شده از این گمرک طی این مدت هیدروکربن سبک و فرآورده های نفتی، قوطی آلومینیومی و درب آسان بازشو، آبگرمکن و قطعات، آبمیوه و رانی، انواع شیشه و مصنوعات شیشه ای( بلورجات )، روغن مصرف شده پخت و پز، کاشی و سرامیک، رول گالوانیزه، رول دستمال کاغذی، کاغذ کارتن سازی و … بوده‌اند و طی این مدت کشورهای افغانستان، عراق، ترکیه، پاکستان، هند، آذربایجان، ترکمنستان، ایتالیا، هلند و سوریه عمده خریداران کالاهای ایرانی از طریق این گمرک بودند.

وی با اشاره به کالاهای ترخیصی از گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه افزود: واردات این گمرک طی این مدت ٢٧ هزار تن انواع کالا به ارزش تقریبی ٩٨ میلیون و ٦٣٠ هزار دلار بوده که توسط ٦٩ فعال تجاری از ٢٥ کشور جهان وارد گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه شده و پس از ترخیص وارد کشور شده اند.

به گفته وی، عمده کالاهای وارداتی، اقلام سرمایه ای، واسطه ای و مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی مستقر در شهر صنعتی کاوه و استان‌ها و شهرستان های همجوار ساوه از قبیل کویل آلومینیوم، مواد اولیه تولید، مواد اولیه پوشک، پاکت آبمیوه و درب پاکت، کنستانتره و پوره میوه، اجزا و قطعات خودرو، مغز تخمه و بادام زمینی، مواد اولیه بهداشتی، ماشین آلات و اجزا و قطعات، اجزا و قطعات یخچال، مواد اولیه خوراکی و کامیون کشنده … بوده که عمدتاً از کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه، قطر، هند، چین، اتریش، کره، اسلوونی، دانمارک، آلمان، ایتالیا و عراق از طریق این گمرک به کشورمان وارد شده و در کوتاه‌ترین زمان ممکن ترخیص شده‌اند. این واردات از نظر ارزشی ۳۵ درصد و وزنی ۲۰ درصد نسبت به سه ماهه اول سال ۱۴۰۰ افزایش داشته است.

امیدی گفت: در این مدت ٣٩ هزار تن انواع کالا به ارزش ١٦٥ میلیون دلار به صورت ترانزیت خارجی وارد منطقه ویژه اقتصادی کاوه شده است.

مدیر گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه گفت: این گمرک در راستای حمایت واقعی و عملی جهت تحقق شعار سال جاری تلاش کرده است با استفاده از تمام ظرفیت های قانونی و مقرراتی، اعمال بسته های حمایتی گمرک ایران در رویه های صادرات و واردات کالا و بازدیدهای میدانی از واحدهای تولیدی در کنار واحدهای تولیدی و صنعتی باشد تا شرکت‌های تولیدی بتوانند در این عرصه سخت با وجود تحریم‌های ظالمانه از بابت ترخیص مواد اولیه خارجی و ماشین آلات خط تولید وارده به گمرک، دغدغه‌ای نداشته باشند.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *