خالی بودن ۴۲ درصدی ظرفیت صنایع آذربایجان شرقی حاکی از نبود بازار است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی خالی بودن ۴۲ درصدی ظرفیت صنایع استان را حاکی از نبود بازار دانست و گفت: لازم است با همراهی‌های گمرکات بازارچه‌های مرزی استان توسعه یابند.

محمد فرشکاران روز شنبه، ۲۳ بهمن‌ماه،  در دیدار با ناظر گمرکات استان اظهار کرد: آرامش نسبی در گمرکات استان با وجود داشتن  مرز زمینی مشترک با چند کشور برقرار است.

وی افزود: عمده‌ی وظایف گمرک تخصصی و فنی است و تراز تجاری نیز توسط این مجموعه تثبیت شده و در جلوگیری از قاچاق بسیار موثر است.

وی همچنین یادآور شد: رویکرد دولت سیزدهم این است که در سال آینده اختیارات و اعتباراتی را به استان‌ها تفویض کرده و در جهت تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد کشور به توانایی‌ها و ظرفیت‌های استان‌ها تکیه‌ی بیشتری داشته باشد.

فرشکاران ادامه داد: نهادهایی مثل اتاق بازرگانی، گمرکات و دستگاه‌هایی مثل استانداری و سازمان  مدیریت و برنامه‌ریزی به‌عنوان راهبران سیاسی و اقتصادی استان نقش خطیری به عهده دارند تا بخشی از این هدف را تحقق بخشند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی همچنین بر ضرورت ایجاد و توسعه‌ی بازار تولیدات و محصولات مختلف استان در کشورهای همسایه تاکیدکرد و افزود: اتصال خط آهن جلفا به نخجوان و فعال کردن خط دوم کریدور شمال به جنوب موجب افزایش صادرات و در نتیجه رونق اقتصادی استان خواهد شد.

ناظر گمرکات آذربایجان‌شرقی نیز در این دیدار طی سخنانی گفت: میزان درآمدهای ملی و استانی گمرکات استان در ۱۰ ماهه اخیر به ترتیب ارقام ۶۳۸ و ۱۵ میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان شرقی، اورنگی همچنین از افزایش حدود ۳۰ درصدی میزان واردات و صادرات گمرکات استان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *