رئیس جدید ستاد عقیدتی سیاسی ارتش منصوب شد

حجت‌الاسلام دهدار به عنوان رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی ارتش، طی حکمی از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین عباس محمدحسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، حجت‌الاسلام احمد دهدار به عنوان رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش معرفی و منصوب شد.

نماینده ولی‌فقیه در ارتش در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش با اشاره به شایستگی‌های علمی، اخلاقی و تجارب ارزشمند خدمتی حجت‌الاسلام دهدار گفت: انتظار می‌رود علاوه بر انجام مسئولیت‌های تصریح شده در شرح وظایف، نسبت به هماهنگی و تعامل اثربخش با سامانه فرماندهی و حفاظت اطلاعات، افزایش صمیمیت بین کارکنان و هم‌افزایی با سایر نیروهای مسلح و برنامه‌ریزی هوشمندانه و تلاش خستگی‌ناپذیر و اثربخش جهت اجرای طرح‌های فرهنگی مصباح در راستای افزایش بصیرت دینی و انقلابی کارکنان ستاد ارتش و خانواده‌های محترم آنان، تلاش جدی و پیگیر داشته باشید.

وی افزود: اهتمام ویژه به سیاست‌های ابلاغی از سوی سازمان در راستای اجرای دقیق طرح‌های فرهنگی، راهبردی و تحول‌آفرین مصباح که به مانند قطاری است که مسافران خود را در ایستگاه خوشبختی پیاده می‌کند، از دیگر انتظارات سازمان به شمار می‌رود.

حجت‌الاسلام محمدحسنی، تلاش جهادی در رفع دغدغه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در حوزه آسیب‌های رفتاری با سربازان وظیفه، تقویت پایگاه‌های بسیج در منازل سازمانی و بسترسازی حضور جوانان در این پایگاه، ایجاد نهضت فرهنگی در بین خانواده‌های کارکنان، نظارت و کنترل نظام‌مند و هوشمند، سرمایه‌گذاری در تبیین و تدوین بیانیه گام دوم انقلاب، استمرار و ارتقاء برنامه‌های اثربخش رئیس قبلی اداره، استفاده از مشاوران جوان و نخبه و اهتمام بخشیدن به مدیریت میدانی و جهادی را از دیگر انتظارات سلسله مراتب از رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش خواند.

نماینده ولی‌فقیه در ارتش ضمن قدردانی از تلاش‌های حجت‌الاسلام صنعت‌پور امیری، رئیس سابق اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش، گفت: انصافاً ایشان جایگاه اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش را در دوران مدیریتشان با انجام برنامه‌های اثربخش و به صورت چشمگیر ارتقاء بخشیدند.

امیر دریادار سیاری نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران به دلیل اینکه محل استقرار فرماندهی کل ارتش بوده و راهبری و تصمیم‌سازی همه ارتش را به عهده دارد، دارای جایگاه ویژه و خاصی است و مسئولان و فرماندهانی که در این ستاد عهده‌دار مسئولیت می‌شوند نیز باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند.

وی در ادامه، ویژگی‌هایی نظیر ایمان و تعهد، انقلابی‌گری، ایثارگری، دلسوزی، شهادت‌طلبی، نظم و انضباط کاری و رعایت سلسله مراتب فرماندهی و … را از جمله ویژگی‌های مسئولان ستاد ارتش توصیف کرد و افزود: همه عزیزانی که در این ستاد خدمت می‌کنند، وظیفه‌ای سنگین و اثرگذار برعهده دارند چراکه ستاد ارتش باید الگو باشد تا هر شخص و هر مجموعه‌ای به این ستاد مراجعه کرد بتواند اندوخته و آموخته‌ای فرا بگیرد.

امیر سیاری در ادامه با بیان اینکه اداره عقیدتی سیاسی یکی از مجموعه‌های حساس و اثرگذار ستاد ارتش است، خاطرنشان کرد: حجت‌الاسلام صنعت‌پور در مدت تصدی در مسئولیت ریاست این اداره، با توجه به ویژگی‌های خاص و عملکرد موفقی که داشتند، جایگاه مهم و اثرگذار اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش را نشان دادند.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: توجه به نظرات نخبگان، آینده‌نگری، آینده‌پژوهشی، خلاقیت، تحلیل خوب مسائل، دیدارهای چهره به چهره، توجه به یکان‌های تابعه، توجه به سربازان و تعامل بسیار خوب با فرماندهان و مسئولان از جمله ویژگی‌های بارز حجت‌الاسلام صنعت‌پور بوده است که ما واقعاً از زحمات و تلاش‌های ایشان تشکر و قدردانی می‌کنیم و برای حجت‌الاسلام دهدار، رئیس جدید اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش نیز ضمن آرزوی موفقیت در اجرای هرچه بهتر ماموریت‌های محوله و ارتقای فعالیت‌های اثربخش این اداره، حمایت و پشتیبانی همه‌جانبه سامانه فرماندهی را از ایشان و مجموعه تحت مدیریتشان اعلام می‌کنیم.

بنابر این گزارش، در مراسم تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش رؤسای ادارات عقیدتی سیاسی و جمعی از فرماندهان، مسئولان و روسای ادارات و معاونین ستاد ارتش حضور داشتند.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *