رشد ۷۳ درصدی صادرات کالاهای ایرانی به عمان

سخنگوی گمرک از صادرات بیش از یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن کالا به ارزش ۵۶۳ میلیون و ۶۷۰ هزار دلار تا پایان دی‌ماه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک، «سید روح اله لطیفی» اظهار داشت: روابط تجاری ایران با کشور عمان در سال‌های اخیر همواره رو به بهبود بوده و در سال جاری و روی کار آمدن دولت سیزدهم این روابط در همه زمینه‌ها شرایط بهتری پیدا کرده است.

وی افزود: کل تجارت ۱۰ ماهه جمهوری اسلامی ایران با عمان ۲ میلیون و ۶۰۷ هزار و ۶۱۴ تن به ارزش یک میلیارد و ۱۶ میلیون و ۱۹۶ هزار و ۳۲۶ دلار بوده که از لحاظ ارزش کالاهای تبادل شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۴۳ درصد رشد داشته است.

سخنگوی گمرک در خصوص واردات از عمان نیز تصریح‌کرد: بیش از ۸۵۶ هزار و ۸۹۸ تن کالا به ارزش ۴۵۲ میلیون و ۵۲۶ هزار و ۳۸۸ دلار از ابتدای سال تا ابتدای بهمن ماه از کشور عمان واردات داشتیم که از لحاظ ارزش ۱۸ درصد افزایش داشته است.

وی افزود: ۶۱۸ هزار و ۸۰۱ تن از کالاهای وارداتی از عمان به ارزش ۲۴۵ میلیون و ۴۵۳ هزار و ۶۶۳ دلار، محصولات کشاورزی و غذایی هستند که ۷۲ درصد وزن و ۵۴ درصد ارزش کالاهای وارداتی از این کشور را به خود اختصاص داده است.

لطیفی تاکید کرد: عمان در ۱۰ ماهه امسال با رشد دو پله‌ای، در رتبه دهم مقاصد صادراتی ایران، پس از چین، عراق، ترکیه، امارات، افغانستان، هند، پاکستان، اندونزی و تایلند قرار گرفته است.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *