رضایی: همتی دست در جیب مردم می‌کند

اولین مناظره ۷ نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم با موضوع «اقتصاد» در استودیوی محل مناظره‌ها در رسانه ملی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قرعه‌کشی اولین مناظره نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری سیزدهم در استودیوی محل مناظره‌ها در رسانه ملی برگزار شد.

این مناظره از ساعت ۱۷ آغاز شد و پیش از شروع مناظره، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از ساعت ۱۵ خود را به ساختمان شیشه‌ای جام جم رساندند.

اجرای این مناظره را «مرتضی حیدری» برعهده دارد. مناظره انتخاباتی به صورت زنده از شبکه یک سیما، شبکه خبر، رادیو ایران و رادیو انتخابات پخش می‌شود.

۱۷:۳۰ همتی: اغلب وعده‌هایی که نامزدها می‌دهند، امکان تحقق ندارد

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز (شنبه) در اولین دور از مناظرات انتخاباتی در پاسخ به سوالی درخصوص ابربدهکاران بانکی گفت: ابراز تأسف کنم که نمایندگان توانای مرم ایران در این مناظرات حضور ندارند. مردم ایران! همه شما در اینجا نماینده ندارید.

همتی گفت: وضعیت اقتصادی ایران به گونه‌ای است که اغلب وعده‌هایی که نامزدها می‌دهند، امکان تحقق ندارد. من اقتصاددان هستم و می‌گویم ما منابع لازم را برای این وعده‌ها نداریم.

۱۷:۳۰ رضایی: رابطه اقتصاد با مردم تنظیم نشده است / همتی دست در جیب مردم می‌کند

محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری عصر امروز (شنبه) در اولین مناظره انتخابات ریاست‌جمهوری در پاسخ به سوالی در خصوص اصلاح فرآیند بودجه ریزی کشور، گفت: ۸ سال پیش در همین مکان در مقابل آن کلید بی خاصیت یک، هزار تومانی نشان دادم و گفتم اگر اوضاع اینطور پیش برود، پول ملی کم ارزش خواهد شد.

وی گفت: چرا باید مردم ما در زباله گردی و نان قرضی و مشکلات دیگر دست و پنجه نرم کنند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: رابطه دولت با اقتصاد و رابطه اقتصاد با مردم تنظیم نشده است و هرگاه مشکلی برای دولت پیش می‌آید، دست در جیب مردم می‌کنند.

رضایی گفت: بلایی که بانک مرکزی و آقای همتی در مورد کسر بودجه آوردند و دست در جیب مردم می‌کنند، آیا می‌خواهید ارزش پول ملی ثابت بماند؟

۱۷:۲۴ رئیسی: باید برای «رونق تولید» جذابیت ایجاد کنیم / لزوم برخورد با قاچاق

سید ابراهیم رئیسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز (شنبه) در اولین مناظره انتخاباتی در پاسخ به سوالی در خصوص موانع تولید و راهکارهای وی در این ارتباط، اظهار داشت: موانع تولید، کاری کرده است که تولیدکنندگان ما با انگیزه حضور پیدا کردند اما تولیدشان با مشکل مواجه شده است.

رئیسی گفت: باید برای رونق تولید جذابیت ایجاد کرده و از آن طرف جذابیت امور اقتصادی غیر مولد را کم کنیم.

وی افزود: این مساله نیاز به سازوکار دارد، جذابیت نداشتن به معنای این است که سازوکارهایی مثل مالیات و کاستن از مالیات تولیدکنندگان را وضع کنیم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: باید با قاچاق مقابله شود و نقدینگی مورد نیاز تولیدکنندگان تامین شود.

۱۷:۰۰ قرائت اطلاعیه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری

پس از پخش سرود ملی و تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید، اطلاعیه کمیسیون بررسی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری قرائت شد.

در این اطلاعیه آمده است: این کمیته شامل وزیر کشور، دادستان کل، دبیر هیئت اجرایی مرکزی انتخابات وزارت کشور، رئیس سازمان صداوسیما و یکی از اعضای شورای نظارت بر سازمان صداوسیما به عنوان منتخب سه قوه است.

این کمیسیون موظف است طبق ماده ۶۴ قانون انتخابات ریاست جمهوری، اگر ضمن برنامه زنده «مناظره»، هر یک از نامزدها در خصوص سایر نامزدها یا دیگر اشخاص حقیقی و حقوقی، مطالب توهین‌آمیز یا هتک حرمت و یا مطالب مغایر با قوانین رسمی کشور، بیان کند، به میزان مناسب، زمان برای پاسخگویی در نظر گیرد.

برای احترام به افکار عمومی مردم شریف ایران، رعایت و اجرای قانون انتخابات ریاست جمهوری به نامزدهای محترم یادآوری شده است.

امیدواریم نخستین مناظره سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با محوریت «موضوعات اقتصادی» فضایی اخلاق‌مدارانه، آگاهی‌بخش و در جهت شناخت از برنامه‌ها ودیدگاه‌های نامزدهای محترم پدید آورد.

۱۶:۴۰ قرعه‌کشی صندلی نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری

قرعه‌کشی نوبت نامزدهای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در اولین مناظره زنده تلویزیونی انجام شد. بر این اساس شماره صندلی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در اولین مناظره به شرح زیر است:

سعید جلیلی صندلی شماره ۱

سید ابراهیم رئیسی صندلی شماره ۲

امیرحسین قاضی زاده هاشمی صندلی شماره ۳

علیرضا زاکانی صندلی شماره ۴

محسن رضایی صندلی شماره ۵

محسن مهرعلی زاده صندلی شماره ۶

عبدالناصر همتی صندلی شماره ۷

در خلال این قرعه‌کشی زمانی که مجری از همتی خواست که شماره‌ای را انتخاب کند، همتی خطاب به مجری برنامه قرعه کشی کاندیداها گفت: چرا همه را «آقا» صدا کردید، جناب رئیسی را «جناب آقا»؟

محسن مهرعلی زاده نیز زمانی که از او خواسته شد عددی را انتخاب کند، عدد ۳ را انتخاب کرد در حالی که این شماره قبلاً توسط نامزد دیگری انتخاب شده بود.

۱۶:۳۱ زاکانی: رقابتم با اژدهای هفت‌سر فساد و قبیله سالاری است

علیرضا زاکانی نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود به سازمان صدا و سیما برای شرکت در اولین مناظره انتخاباتی، در جمع خبرنگاران با اشاره به سالروز قیام ۱۵ خرداد گفت: به روح امام (ره) و شهدا درود می‌فرستم. سعی می‌کنم با استدلال، منطق، عدد و رقم با نامزدهای انتخابات صحبت کنم تا هم قابل قضاوت باشد و هم با واقعیات جامعه تطبیق کند و هم شعاری نباشد، راهکارهایی برای عبور از شرایط ارائه می‌کنم، توانمندی‌های داخل کشور بسیار بالاست.

نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: کشور در وضع اسفناکی اداره می‌شود، بنده آمده‌ام تا با اژدهای هفت‌سر فساد، قبیله سالاری، باند بازی و ناکارآمدی رقابت کنم.

زاکانی ادامه داد: آمده‌ام تا حق مردم را بگیرم، این حق مردم نیست که با چنین وضعیتی زندگی کنند، بنده رقیب خود را به فساد، ناکارآمدی و قبیله سالاری می دانم.

۱۶:۱۶ مهرعلیزاده: رئیسی تنها رقیب من است / صادقانه با مردم حرف می‌زنم

محسن مهرعلیزاده نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود به سازمان صدا و سیما برای شرکت در اولین مناظره انتخاباتی، گفت: سعی می‌کنم صادقانه با مردم حرف بزنم. سعی می‌کنم آنچه را که درد و دل مردم است با آنها در میان بگذارم و راهکارها را به آنها بگویم. وی افزود: سعی می‌کنم آن‌هایی که در صحنه حاضر شدند و آشنایی با این عرصه را ندارند آشنا کنم، که این عرصه، عرصه مشکلی است و باید سابقه‌شان، تحصیلات‌شان و تجربیات‌شان در این کار باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: آقای رئیسی تنها فردی است که بر اساس نظرسنجی‌ها می‌تواند رقیب من باشد.

۱۶:۰۶ مردم تغییر می‌خواهند / من خود را رقیب فساد می‌دانم

سید ابراهیم رئیسی در بدو ورود به محل مناظره در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امام و شهدا به دنبال اجرای عدالت بودند، گفت: مبارزه با فقر، فساد و تبعیض. امروز موضوع مهم اجرای عدالت است.

وی با اشاره به اینکه ایجاد یک تحول در حوزه اجرایی کشور بسیار ضروری است، افزود: مردم تغییر را می‌خواهند. وضع موجود موجب نگرانی و ناامیدی مردم است. نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: لازمه تغییر حضور مردم در میدان است. مردم همیشه نشان داده‌اند که بهترین تصمیم را می‌گیرند.

رئیسی تصریح کرد: من رقیب خود را ناکارآمدی، فساد و وضعیت ناپسند مردم می‌دانم. وی با تاکید بر اینکه مردم امروز کارنامه و برنامه را با هم خواهند دید، گفت: مردم باید با عملکرد افراد قضاوت کنند که آیا توان اجرای برنامه وجود دارد یا نه؟ باید داوری را به عهده مردم گذاشت.

۱۵:۴۹ جلیلی: رقیب من کسی است که کشور را متوقف و معطل می‌کند

سعید جلیلی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی پیش، جهت برگزاری برنامه مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به سازمان صدا و سیما، گفت: ما فکر می‌کنیم که کشور ۸ سال روند کندی داشت و در بسیاری از موضوعات آنگونه که باید و شاید اداره نشد و توقف داشت.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: در این هشت سال ما کارهای جدی کردیم و سایه به سایه دولت و تحولات آن را دنبال کردیم و یک برنامه‌ای را در ۸ سال نوشتیم. فکر می‌کنیم که کشور امروز این ظرفیت را دارد که در ۴ سال آینده جهش پیدا کند و در ۴ سال آینده کشور نباید فقط اداره شود.

جلیلی گفت: رقیب ما کسی است که کشور را بخواهد متوقف و معطل کند و هر روز یک بهانه داشته باشد.

وی بیان کرد: روش ما این است که با اقناع و اخلاق اسلامی مطالب خود را به ملت ایران تقدیم کنیم و حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات، تعقیب مناظره‌ها و مباحث نامزدها و انتخاب آگاهانه آنان می‌تواند کشور را به یک جهش قابل اعتنا برساند.

۱۵:۴۳ رضایی: رقیب من مقصرین وضع موجود هستند

محسن رضایی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود به سازمان صداوسیما برای شرکت در اولین مناظره انتخاباتی در جمع خبرنگاران، ضمن گرامیداشت سالروز قیام ۱۵ خرداد، گفت: در ۱۵ خرداد نقطه جدیدی در حیات سیاسی ملت ایران رقم خورد. من برای دفاع از ملت ایران و دفاع از میراث انقلاب به مناظره‌ها آمده‌ام تا بتوانم حرف‌ها و برنامه‌هایم را مطرح کنم و به عنوان سرباز وطن از این میراث بزرگ پاسداری کنم.

وی افزود: کاملاً آمادگی دارم با وضعیتی که در کشور مستقر شده رقابت کنم، بنابراین هر کدام از آقایانی که مقصر و مسبب وضع موجود هستند، رقیب من خواهند بود. چه خودشان مستقیماً در مسئولیت بوده‌اند یا نمادی از دولت و مجلس‌های گذشته بودند که وضعیت کشور را به این روز رسانده‌اند، بنابراین جز برای دفاع از ملت ایران و جز با زبان حقیقت مسیر دیگری را پیش نخواهم گرفت.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: من در این رابطه بسیار قوی عمل خواهم کرد و هیچ نوع مسامحه‌ای را به خودم راه نخواهم داد. امیدوارم بتوانم وظیفه و مسئولیت سنگینی را که شهدا بر دوشم گذاشته‌اند در این مناظره‌ها ادا کنم.

۱۵:۳۶ همتی: رقیب من، قهر مردم با صندوق رأی است

عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بدو ورود به سازمان صداوسیما در جمع خبرنگاران، گفت: من الان یک شهروند عادی هستم. تا چند وقت پیش رئیس بانک مرکزی بودم الان یک استاد دانشگاه هستم.

وی ادامه داد: آمده‌ام در مقابل یک جریانی که تلاش می‌کند کشور را با سیاسی کاری ادامه بدهد و اداره کند بیاستم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: می‌خواهم به آنها بگویم بحران اقتصادی و مشکلات اقتصادی کشور، راه حل دارد. من آمده‌ام که بگویم اقتصاد ایران را از سیاست خارج کنم. آمده‌ام که بگویم جوان‌ها را باید از حصر مقررات خارج کنیم. آمده‌ام بگویم نفت را باید از حصر آمریکا خارج کنیم.

همتی تاکید کرد: از همه مهمتر آمده‌ام بگویم که مردم را از حصر خارج کنیم. از حصر جریانی که پنج نامزد آن‌ها در این انتخابات وجود دارد. رقیب من، قهر مردم با صندوق رأی است. امیدوارم مردم پیروز این صحنه شوند.

۱۵:۲۴ قاضی‌زاده هاشمی: آمده‌ام تا زیر میز «روش کشورداری» بزنم

سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری دقایقی پیش برای برگزاری برنامه مناظره انتخاباتی وارد سازمان صدا و سیما شد.

وی در بدو ورود به صداوسیما در جمع خبرنگاران، گفت: من حل مشکل را در جابجا شدن اشخاص نمی‌دانم. مشکلات پایدارتر از اینهاست، نوع کشورداری و حکمرانی ما مشکل دارد. نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی علیرغم توفیقاتی که داشته، نظام اداری را نتوانسته بر اساس آرمان‌ها تغییر دهد، گفت: برای تحول عظیم پا به میدان گذاشتم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه من صدای جوانان، زنان بانوان و دختران هستم، تاکید کرد: صدای سربازان و آسیب دیدگان از بورس هستم. من رقیب خود را شخص نمی‌دانم من به قول ضرغامی آمده‌ام تا زیر میز بزنیم البته نه میز اشخاص بلکه زیر میز روش کشور داری.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *