زیرساخت‌های لازم برای توسعه تجارت خارجی در مناطق مرزی فراهم شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی گفت: از آن جایی که توسعه تجارت خارجی و افزایش صادرات از مؤلفه‌های ایجاد و پایداری اشتغال است؛ لذا زیرساخت‌های لازم برای تحقق این مهم در مناطق مرزی باید به نحو مطلوبی فراهم شود.

مشیرالحق عابدی، امروز شنبه ۱۵ آذر در مراسم تکریم مدیرکل سابق و سرپرست جدید اداره کل گمرکات استان اظهار کرد: بنا به اذعان کارشناسان علم مدیریت، بهترین سرمایه هر سازمان، نیروی انسانی است و اداره کل گمرکات استان از این حیث شرایط بسیار خوبی دارد.

به گزارش ایسنا، وی ادامه داد: کارکنان گمرکات استان با تأسی از اصول مرتبطه و برنامه‌های عملیاتی گمرکات کشور، اقدامات در دستور کار مجموعه با به نحو شایسته‌ای به سرانجام رسانده‌اند.

معاون استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه خراسان جنوبی از حیث اداره کل گمرکات در رتبه خوب و مطلوبی قرار دارد، ادامه داد: به لحاظ ارزشی ۲۸ درصد و به لحاظ وزنی ۴۸ درصد حجم صادرات کشور به افغانستان طی این مدت  از مرزهای استان خراسان جنوبی صورت گرفته است.

عابدی با بیان اینکه ۹۷ درصد صادرات صورت گرفته از مرزهای استان نیز به کشور افغانستان بوده است، افزود: به لحاظ ترانزیتی هم در این مدت رشد قابل ملاحظه‌ای داشته‌ایم که همه این موارد نشان دهنده اهتمام مدیر و کارکنان مجموعه گمرکات استان است.

وی از برنامه‌های راهبردی استانداران استان در سنوات گذشته گفت و تصریح کرد: استاندار نیز در اولین روزهای حضور خود از مرزهای خراسان جنوبی بازدید کرده و توجه به مرز را از برنامه‌های اولویت دار استان برشمرد.

عابدی با اشاره به حضور نماینده رئیس گمرکات کشور در جلسه از انتظارات استان برای شرایط موجود گفت و خاطرنشان کرد: از آن جایی که توسعه تجارت خارجی و افزایش صادرات از مؤلفههای ایجاد و پایداری اشتغال است؛ لذا زیرساخت‌های لازم برای تحقق این مهم در مناطق مرزی باید به نحو مطلوبی فراهم شود.

وی، کارکنان گمرکات استان را سربازان بی ادعای جبهه اقتصادی خواند که در مبادلات مرزی نقشی بسزا دارند و اظهار کرد: تأمین XREY در مرز ماهیرود با توجه به نیاز منطقه و ارتقاء گمرکات استان به ناظر عالی از مطالبات استان است که در مکاتبات متعدد و پیگیری های فراوان دنبال شده و امیدواریم به نتیجه برسد.

معاون استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: پیاده سازی روش‌های الکترونیکی، نظارت دقیق بر امور محوله، تشخیص و تعیین حقوق گمرکی و … نیز از مواردی است که سرپرست جدید اداره کل گمرکات استان باید در دستور کار داشته باشد.

جهان خواه، ناظر گمرکات خراسان رضوی که به عنوان نماینده سازمان گمرکات کشور در این جلسه حضور یافته بود نیز با اشاره به اینکه گمرک به عنوان مرزبان اقتصادی در تمامی مرزهای کشور حضور دارد، گفت: اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت در زمینه صادرات و واردات و ترانزیت کالا و خدمات به گمرک سپرده شده است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت این موضوع، تمام اهتمام گمرک در انتصاباتی که صورت می دهدف این است که مدیرانی در رأس امور قرار بگیرند که بتوانند در عین شجاعت، تصمیم ساز و تصمیم‌گیر باشند.

در پایان این جلسه از زحمات ۹ ساله خاشی به عنوان مدیرکل گمرکات استان تجلیل و با اهداء حکمی از سوی رئیس گمرکات کشور، رحیمی زاده به عنوان سرپرست اداره کل گمرکات خراسان جنوبی معرفی شد.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *