سال ۹۹ واردات و صادرات قزوین هر دو منفی شد

مدیرکل گمرک استان قزوین ضمن اعلام کاهش رسوب کالا در گمرک قزوین گفت: میزان صادرات از لحاظ ارزش و وزن ۳۲ درصد و میزان واردات نیز به لحاظ ارزشی پنج درصد و به لحاظ وزنی ۲۰ درصد کاهش داشته است.

رضا نیک‌روشت در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به ترخیص کالاهای انجام شده از گمرک میزان رسوب کالا کاهش پیدا کرده و به هشت تا ۱۰ رسیده که یک رقم طبیعی است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان میزان صادرات قزوین ۱۹۱ میلیون دلار و از لحاظ وزنی ۳۸۶ هزار تُن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ ارزش و وزن  ۳۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل گمرک استان قزوین خاطرنشان کرد: عمده کالاهای صادراتی شامل مواد شست‌وشو و پاک‌کننده، میله آهنی، روغن‌های نفتی، مفتول مسی و بطری شیشه‌ای بوده که به ۵۶ کشور صادره شده است.

وی تصریح کرد: ۵۱ درصد کالاهای صاداراتی به عراق، ۱۳ درصد به ترکیه، ۱۳ درصد به افغانستان، چهار درصد به سوریه و چهار درصد به پاکستان صادر شده است.

نیک‌روشت در خصوص واردات قزوین نیز عنوان کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان میزان واردات قزوین ۴۰۳ میلیون دلار و معادل ۷۹ هزار تُن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ ارزشی پنج درصد و به لحاظ وزنی ۲۰ درصد کاهش داشته است.

وی با اشاره به اینکه کالاهای وارداتی از ۴۸ کشور وارد قزوین شده است، عنوان کرد: عمده کالاهای وارد شده شامل کمپرسور یخچال، اجزا و قطعات کولر خودرو، تریلرها و نیمه تریلرها، قطعات منفصله کشنده بوده که ۳۷ درصد از امارات، ۲۸ درصد از چین، ۱۱ درصد از ترکیه، چهار درصد از ایتالیا و سه درصد از هند بوده است.

مدیرکل گمرک استان قزوین اعلام کرد: از ابتدای سال‌جاری تا پایان آبان میزان درآمد گمرک قزوین ۲۹۴۱ میلیارد ریال بوده که نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *