شبکه فاضلاب شهری سمنان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

آذر 20, 1400

سمنان- سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه شبکه فاضلاب شهری سمنان ۲۳۰ کیلومتر طول دارد، گفت: ۶۰ درصد این مسیر تاکنون تکمیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حمیدی شامگاه شنبه در خاتمه بازدید از پروژه فاضلاب و پساب صنعتی شهر سمنان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان در حال حاضر ۱۰۰ لیتر بر ثانیه خروجی آب دارد، تاکید کرد: در صورت تکمیل این طرح شاهد خروجی ۳۵۰ لیتر بر ثانیه‌ای خواهیم بود.

وی با بیان اینکه طول شبکه فاضلاب شهری سمنان ۲۳۰ کیلومتر است، تاکید کرد: تاکنون ۶۰ درصد از این طرح اجرایی و تعداد ۴۲ هزار انشعاب فاضلاب به منازل شهری فروخته شده است که از این تعداد تاکنون ۲۵ هزار انشعاب به شبکه فاضلاب شهری سمنان متصل شدند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با اشاره به اینکه با ارتقا تصفیه خانه فاضلاب شهر سمنان و تکمیل اتصال انشعابات خانگی، ۳۵۰ لیتر بر ثانیه آب از محل پساب فاضلاب شهر سمنان در افق این طرح محقق می‌شود، تاکید کرد: اجرای طرح فاضلاب شهری و افزایش ضریب اتصال منازل شهری به شبکه فاضلاب در سطح شهرهای استان باید تسریع یابد.

حمیدی با بیان اینکه استفاده از پساب شهری برای تأمین آب مورد نیاز صنعت امری حائز اهمیت است، تاکید کرد: فاضلاب شهری در شهر سمنان بالغ بر ۶۰ درصد و در شهرهای شاهرود و دامغان تاکنون ۴۰ درصد اجرایی شده است که ضرورت دارد از بخش خصوصی برای تسریع در این خصوص استفاده شود

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *