شمش روی؛ بیشترین کالایی که زنجانی‌ها صادر می‌کنند

مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: شمش روی، عمده کالایی است که از استان خارج می‌شود.

میرهاشم سیداحمدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: صادرات ۱۰ ماهه امسال اداره‌کل گمرک استان زنجان از نظر ارزشی ۲۰۳ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۷۶۵ دلار و از نظر وزنی ۱۲۳ میلیون و ۴۸۱ هزار و ۴۵۵ کیلوگرم بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲ درصد افزایش دلاری و ۱۰ درصد افزایش وزنی داشته است.

وی با اشاره به عمده ‌کالاهای صادراتی که بیشترین ارزش دلاری را دارد، افزود: عمده کالاهای صادراتی شمش روی، پروفیل، کاغذ فلوتینگ، خشکبار، ترانسفورماتور، مصنوعات از سنگ، محصولات لبنی، بنتونیت، پلیمر پروپیلن و شمش سرب بوده است.

این مسئول با اشاره به عملکرد بخش واردات، ادامه داد: واردات ۱۰ ماهه امسال از نظر ارزشی ۲۷۸ میلیون و ۶۵۴ هزار و ۲۸۶ دلار و از نظر وزنی ۳۴۴ میلیون و ۹۱ هزار و ۵۱۷ کیلوگرم بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷ درصد کاهش دلاری و ۹ درصد افزایش وزنی داشته است.

مدیرکل گمرک استان زنجان تصریح کرد: عمده کالاهای وارداتی خاک روی، خمیر چوب، کاغذ و مقوای بازیافتی، ماشین‌آلات خط تولید، نخ پلی‌آمید، نخ پلی‌استر، پودر جاذب، پلی‌آمید و نوار پلاستیکی، تنظیم‌کننده ولتاژ، سکسیونر، قطعات اتصال عایق و مقره، ورق فولادی، کاغذ تحریر، کاغذ کرافت، کاغذ تیشو و کاغذ سیگار، آوات از الیاف سنتیک، پارچه نبافته و روغن صنعتی بوده است.

سیداحمدی خاطرنشان کرد: درصد زیادی از واردات کالا به استان، مواد اولیه و ماشین‌آلات خط تولید بوده و کالای نهایی تولید شده خاصی به استان وارد نمی‌شود، این در حالی است که از استان، ماده اولیه که امکان استفاده آن در استان وجود دارد نیز خارج نمی‌شود.

انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *