شورای روابط خارجی در آذربایجان غربی فعال می شود

ارومیه – استاندار آذربایجان غربی از فعال شدن شورای روابط خارجی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه بررسی ظرفیت‌های اقتصادی و صادراتی استان با اشاره به مسائل و مشکلات و موانع پیشروی صادرات استان، افزود: به زودی دفتر امور بین‌الملل استانداری و تشکیل میزهای کشورهای مختلف با هدف استفاده از ظرفیت‌ها استان در حوزه بین‌الملل راه اندازی می‌شود.

وی با تاکید بر رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاری در استان تاکید کرد: با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بی نظیر استان در حوزه‌های مختلف از جمله هم مرزبندی با سه کشور، کشاورزی و معدن این استان می‌تواند به بهشت سرمایه گذاران تبدیل شود و برای رسیدن این هدف روان سازی فرایندهای صادراتی و فعالیت‌های اقتصادی در پایانه‌های مرزی استان ضروری و حائز اهمیت است.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت روان سازی فعالیت‌های گمرکی در مرزها تاکید کرد: تمامی موانع و مشکلات در پایانه‌های مرزی احصا و راهکارهای رفع این موانع در استان بررسی و در صورت نیاز با حضور مدیران ملی این موانع برداشته می‌شود.

معتمدیان با بیان اینکه مدیریت ناهماهنگ در پایانه‌های مرزی و حضور ۲۲ دستگاه مسئول در پایانه‌های مرزی، موجب شده روند فعالیت‌های گمرکی در استان به کندی صورت گیرد، ادامه داد: تمامی موانع و مشکلات در پایانه‌های مرزی احصا و راهکارهای رفع این موانع در استان بررسی و در صورت نیاز با حضور مدیران ملی این موانع برداشته می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به بازدید اخیر خود در مرز سرو و برگزاری جلسه شورای مبادلات مرزی استان، تاکید کرد: حضور میدانی در پایانه‌های مرزی و بازدید نزدیک از روند فعالیت‌های گمرکی در تمامی مرزهای استان جزو برنامه‌ها و اولویت استان در جهت تسهیل در روند صادرات خواهد بود.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و محصولات صادراتی استان به کشورهای جنوب شرق آسیا ادامه داد: استفاده از امکانات منطقه آزاد چابهار و بهره‌مندی از سیستم حمل و نقل ترکیبی برای صادرات محصولات استان به کشورهای جنوب شرق آسیا بویژه کشور هند می‌تواند در شناسایی بازارهای جدید صادراتی در استان مؤثر باشد.

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ضرورت توسعه ارتباطات منطقه‌ای آذربایجان غربی با کشورهای همسایه، ادامه داد: توسعه زیر ساخت‌های ارتباطی بویژه در حوزه حمل و نقل هوایی مسافری و باری می‌تواند در افزایش و توسعه این ارتباطات نقش ایفا کند.

معتمدیان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های علمی و دانشگاi های استان بر ضرورت استفاده از این پتانسیل برای رشد اقتصادی استان تاکید کرد.

وی استان آذربایجان غربی را یکی از استان‌های امن کشور دانست و گفت: به برکت حضور نیروهای قدرتمند نظامی، انتظامی و امنیتی در استان، آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان‌های امن کشور است و به جرأت می‌توان اعلام کرد که امنیت در آذربایجان غربی بسیار بیشتر از کشورهای همسایه است.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: امنیت در خدمت توسعه استان آذربایجان غربی است و صدا و سیما و رسانه‌ها باید این موضوع را بیشتر از گذشته در کشور مطرح کنند.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *