صادرات ۵۸ میلیون دلاری کالا از خراسان جنوبی به خارج از کشور

شهریور 8, 1400

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی بیان کرد: در چهار ماهه امسال، ۴۸۵ هزار و ۵۸۸ تُن کالای تولیدی خراسان جنوبی به ارزش  ۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۵۶۸ دلار از گمرکات بیرجند، ماهیرود و گمرک مستقر در بازارچه مرزی ماهیرود به خارج از کشور صادر شد.

حسن رحیمی‌زاده، امروز  گفت: در چهار ماه گذشته ۳۲۹ میلیون و ۷۰۱ هزار و ۱۴۴ دلار کالا از استان صادر شد که  ۵۸ میلیون و ۲۰۰هزار و ۵۶۸ دلار کالاهای تولیدی استان و ۲۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۵۷۶ دلار کالاهای ارسال شده از سایر گمرکات کشور بوده است.

به گزارش ایسنا، وی افزود: در این مدت ۴۸۵ هزار و ۵۸۸ تُن کالای تولیدی خراسان جنوبی به ارزش  ۵۸ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۵۶۸ دلار از گمرکات بیرجند، ماهیرود و گمرک مستقر در بازارچه مرزی ماهیرود به خارج از کشور صادر شد.

رحیمی زاده گفت: کالاهای تولیدی استان در این مدت به کشورهای عراق، پاکستان، ترکمنستان و افغانستان صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال، ۳۰ درصد به لحاظ ارزشی افزایش و ۲۰ درصد به لحاظ وزنی کاهش داشته است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی افزود: صیفی جات، سیمان، کاشی و سرامیک، روغن سوخت تقطیری، هیدروکربن حاصل از بازیافت خاک‌های مستعمل رنگ بر، هیدروکربن سبک، گازوئیل، قیر، میلگرد و خرما از جمله کالاهای صادراتی از گمرک خراسان جنوبی در این مدت بودند.

وی همچنین از صادرات  ۶۰۹ هزار و ۴۳۱ تُن کالای تولیدی دیگر استان‌های کشور از گمرک ماهیرود خراسان جنوبی در چهار ماه گذشته خبر داد و گفت: این کالاها ۲۷۱ میلیون و ۵۰۰ هزار و ۵۷۶ دلار برای کشور ارزآوری داشته است.

مدیرکل گمرکات خراسان جنوبی گفت: سیمان، شیشه، میلگرد، گاز مایع و هیدروکربن از جمله کالاهای تولیدی دیگر استان‌های کشور است که از گمرک خراسان جنوبی به خارج کشور صادر شد.

رحیمی زاده یادآور شد: از ابتدای امسال ۷۶۱ تُن کالا به ارزش 9 میلیون و 5 هزار و ۸۴۱ دلار نیز به خراسان جنوبی وارد شده است.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *