صادرات ۷۵ قلم محصولات کشاورزی استان همدان

معاون توسعه بازرگانی و صنایع تبدیلی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از صادرات ۷۵قلم محصولات  کشاورزی این استان در ۹ماهه سال‌جاری خبر داد.

حسین فضلی اظهار کرد: در ۹ ماهه امسال ۲۵۲ هزار ۶۵۸ تُن به ارزش ریالی پنج هزار و ۷۱۱ میلیارد تومان و به ارزش دلاری ۲۶۰ میلیون دلار شامل  ۷۵ قلم محصولات کشاورزی  استان همدان به سایر کشورها صادر شده که از نظر وزنی به نسبت مشابه سال قبل دارای ۱۱ درصد، از نظر ارزش ریالی ۲۸.۶ درصد و از نطر دلاری ۵.۲ درصد دارای رشد بوده است.

وی خاطر نشان کرد: در بحث صادرات محصولات کشاورزی استان همدان کشورهایی مانند ازبکستان، ارمنستان، عراق، ترکیه، کشورهای حوزه‌خلیج فارس، روسیه ،پاکستان و اوکراین از جمله کشورهای هدف صادرات استان همدان به شمار می‌روند. 

وی یاد آور شد: عسل، سیب زمینی، صیفی جات انواع پوست، محصولات گلخانه‌ای، خیار،فرآورده‌های لبنی، ترشیجات،هندوانه، شوریجات، خشکبار، مغز گردو و گردو، رازیانه، گشنیز، رب‌گوجه‌فرنگی، گیاهان‌دارویی، نشاسته، انواع برگه‌جات، گوسفند و گوساله زنده، انواع میوه‌های درختی مانند هلو و شلیل، کشمش، انواع بذر،انواع آرد نول و معمولی، پشم انواع نهال و کتیرا از جمله محصولات کشاورزی این استان بوده که به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

فضلی در ادامه با بیان اینکه از ۷۵ قلم کل صادرات انجام شده استان همدان در ۹ماهه امسال ۲۸ قلم به وزن ۱۵هزار و ۶۷۰تن از گمرک استان و مابقی به وزن ۲۵۲ هزارو ۶۵۷ تن از سایر گمرکات کشور به کشورهای هدف صادر شده است.

وی همچنین ارزش دلاری ۱۵ قلم محصولات کشاورزی صادر شده از گمرک استان را ۱۹ میلیون دلار و سایر گمرکات را ۲۵۹ میلیون دلار دانست و خاطر نشان کرد: استان همدان از  نظر صادرات وزنی در سال قبل ۲۴۸ هزار و ۹۱۴ تن به ارزش دلاری ۲۵۵ میلیون دلار و در ۹ ماهه امسال ۲۷۶ هزار و ۳۲۵ تن به ارزش دلاری ۲۶۸ میلیون دلار دارای صادرات بوده است.

انتهای پیام

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *