طرح تجمیع درب‌های گمرکی منطقه پارس کنگان افتتاح شد

طرح تجمیع درب‌های گمرکی منطقه ویژه پارس ۲ با حضور مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس، مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، فرماندار کنگان و تنی چند از مدیران منطقه، در محدوده شهرستان کنگان افتتاح شد.

مدیرکل گمرک منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در حاشیه مراسم افتتاح این طرح گفت: با اجرای این طرح که با پیگیری‌های مستمر مسئولان گمرک و دیگر سازمان‌های مرتبط محقق شده است، بیش از ۱۵ درب گمرکی به صورت جزیره‌ای وجود داشت که با افتتاح این طرح کنترل گمرکی به یک درب اصلی و سه درب کنترلی فرعی کاهش می‌یابد و این امر نقش مهمی در تسهیل فعالیت گمرکی در منطقه خواهد داشت.

 رسول امیدی با بیان اینکه سه درب کنترلی فرعی تنها جهت تردد افراد و خودروهای سواری به منظور تسهیل تردد پرسنل شرکت‌ها در اضلاع مختلف منطقه پیش بینی شده است، افزود: در اجرای این طرح ضمن افزایش ضریب اطمینان در اعمال مقررات و کنترل‌های گمرکی، کاهش هزینه شرکت‌ها و همچنین کاهش سوء استفاده و تخلفات احتمالی را در پی دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح احصار کامل منطقه پارس ۱ نیز در دست پیگیری و اجرا است، گفت: تحقق این طرح مهم نیز به علت شرایط خاص و وسعت زیاد منطقه ویژه به تعویق افتاده بود.

امیدی یادآور شد: منطقه ویژه انرژی پارس با وسعت ۴۶ هزار هکتار شامل دو سایت مستقل واقع در شهرستان‌های عسلویه و کنگان است و گمرک این منطقه از مهمترین گمرکات صادراتی کشور با صادرات سالانه حدود ده میلیارد دلار است که نقش مهمی در ارزآوری و اقتصاد کشور ایفا می‌کند.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *