قاضی زاده هاشمی: کمیسیون اقتصادی گزارشی از وضعیت رسوب کالا در گمرکات به صحن مجلس ارائه کند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی از کمیسیون اقتصادی مجلس خواست گزارشی را از وضعیت رسوب کالا در گمرکات و تأثیر آن بر گرانی کالاها به صحن علنی مجلس ارائه کند.

به گزارش ایسنا، سیدکاظم دلخوش در اخطاری در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس مستند به اصول ۳، ۵۳، ۲۰ و ۲۹ قانون اساسی گفت: متأسفانه در شرایط فعلی اتفاقی که برای مردم می افتد این است که حقوقشان رعایت نمی شود. یکی از اینها بحث گرانی افسارگسیخته در کشور است. باید به کمیسیون اقتصادی دستور بدهید بررسی کنند چرا در گمرکات کشور ۱۸۰ هزار کانتینر رسوب کرده است؟

وی با بیان اینکه برخی کالاهایی که در گمرکات مانده مثل سویا و ذرت فاسد شدنی است، ادامه داد: قیمت مرغ از ۱۰ هزار تومان به ۳۶ هزار تومان رسید. در شهر ما ۲۲۰ مرغداری وجود دارد که در حال تعطیلی هستند. این رزق مردم است و بعد از نان مردم به همین خوراک دسترسی دارند.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس یادآور شد: وزارتخانه ها پاسخ دهند که چرا کالا در گمرکات رسوب کرده؟ از سوی دیگر بانک مرکزی هم هر روز تصمیمات خلق الساعه می گیرد و برای تمام تراکنش ها کارمزد تعیین کرده است. بخشی از کار ما نظارت است و باید این موضوعات را مورد توجه قرار دهیم.

قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس که اداره جلسه علنی را بر عهده داشت در پاسخ به این اخطار گفت: من مطلعم که دوستان ما در کمیسیون اقتصادی در حال پیگیری این موضوع هستند. امیدواریم گزارشی هم از وضعیت رسوب کالا در گمرکات و تأثیر آن بر گرانی در بازار گوشت و سایر کالاها به صحن مجلس ارائه کنند.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *