لزوم اخذ اصل گواهی فیزیکی رینگ صادراتی بورس

طبقه بندی1397
تاریخ تصویب۱۳۹۷/۰۳/۰۱
شماره 61/234817
مرجع صادر کنندهدفتر صادرات
محدوده شمولصادرات نفتی
ضمیمه

با سلام و احترام،
پیرو بخشنامه شماره 230469‏/97‏/58 مورخ 31‏/02‏/97 موضوع اعمال قفل سیستمی اخذ گواهی خرید قیر و گندم و وکیوم باتوم از رینگ صادراتی بورس اعلام میدارد: با عنایت به اینکه قفل سیستمی اشاره شده از تاریخ 25‏/02‏/97 اعمال گردیده و احتمال استفاده از گواهی های فیزیکی موصوف که قبل از تاریخ اشاره شده صادرگردیده اند وجود دارد، دستور فرمایید:
  1. در زمان اظهار کلیه محمولاتی صادراتی موصوف که تاریخ صدورگواهی های بورس آنها، قبل از 25‏/02‏/97 میباشد، علاوه بر موارد اشاره شده در بخشنامه پیروی، الزاماً اصل گواهی فیزیکی مربوطه را نیز اخذ و ضمن کسر میزان استفاده شده (طی اظهارنامه اخیر) در متن گواهی فیزیکی، استفاده احتمالی از آن در سایر گمرکات (بر اساس مقادیر کسر شده بر روی اصل گواهی فیزیکی) و میزان باقی مانده قابل صادرات را کنترل نمایند.
  2. چنانچه بر اساس اطلاعات درج شده بر روی اصل گواهی فیزیکی، قبلاً از محل گواهی رینگ صادراتی کالاهای مذکور استفاده شده باشد، مراتب را در قالب اعلام نظر بر روی اظهارنامه سیستمی جاری (در سامانه جامع امورگمرکی) درج نمایند.
  3. در صورت مستهلک شدن کامل گواهی فیزیکی ارائه شده، اصل گواهی را در سوابق نگهداری نمایند.
  4. بدیهی است با توجه به اعمال قفل سیستمی از تاریخ 25‏/02‏/92، لازم است، از پذیرش گواهی های فیزیکی خرید از رینگ صادراتی که تاریخ صدور گواهی آنها از 25‏/02‏/97 به بعد میباشد خودداری نموده و صرفاً گواهی سیستمی این محمولات قابل پذیرش است.
لذا شایسته است ضمن اقدام لازم، برحسن اجرای امر نظارت مستمر معمول دارند.
صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *