مجوز داشته باشید، کالا از گمرکات مازندران ۲ ساعته خارج می‌شود

شهریور 24, 1400

ناظر گمرکات مازندران گفت: چنانچه مجوزهای سازمان‌های مربوطه دریافت شود، تشریفات ترخیص و خروج کالا کمتر از ۲ ساعت انجام می‌گیرد.

علی یوسفی منش در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش ترخیص کالا در گمرک مازندران چقدر زمان می برد، اظهار کرد: جهت ترخیص کالا از گمرک بسته به نوع کالا نیاز به اخذ مجوزهای سازمان های مختلف است، بنابراین پس از ورود کالا به گمرک چنانچه مجوزهای مورد اشاره دریافت شود تشریفات ترخیص و خروج کالا کمتر از ۲ ساعت انجام می‌گیرد.

وی در ادامه افزود: کالاهای اساسی که در گمرک وجود دارد شامل جو، ذرت، گندم و روغن می‌شود و آن دسته از صاحبان کالا که مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند، کالاهایشان در حال ترخیص بوده و آنهایی که موفق به اخذ مجوزها نشده اند ترخیص نشده و در انبارها موجود است. 

ناظر گمرکات مازندران تصریح کرد: عمده ترین مشکل در حال حاضر تامین ارز است، اما برای کالاهای اساسی تا تامین ارز، ۹۰ درصد کالا با اخذ سایر مجوزها ترخیص می شود.

یوسفی‌منش در خصوص خودروهای موجود در گمرک نوشهر نیز گفت: اقدام جدیدی در این زمینه صورت نگرفته و اخیراً نیز خودرویی وارد نشده است.

وی ادامه داد: عوامل مختلفی باعث توقف کالا و یا به تاخیر افتادن ترخیص کالا می شود که اخذ مجوزهای لازم از سازمانهای مرتبط نیز نقش مهمی در تسریع و یا تأخیر در ترخیص کالا خواهد داشت.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *