مرکز نگهداری بانوان معتاد اهواز تعیین تکلیف می‌شود

اهواز- استاندار خوزستان به مشکلات راه‌اندازی مرکز نگهداری بانوان معتاد اهواز اشاره کرد و گفت: مقرر شد که این موضوع در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح و حل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز سه‌شنبه در نشست تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: در این جلسه از فعالان این عرصه در بعد پیشگیری و درمان قدردانی و سه کار عمده در خصوص احیای کمپ ماده ۱۶ بررسی شد؛ همچنین در قالب کمپ ماده ۱۶ دولت تقبل کرده است که معتادان متجاهر را نگهداری و درمان و نسبت به حرفه‌آموزی آن‌ها اقدام کند.

وی به پیگیری سه مجموعه در این خصوص اشاره کرد و افزود: در این زمینه مجموعه‌ای توسط بسیج و سپاه در نظر گرفته شده و تعدادی از معتادان در این مرکز نگهداری می‌شوند؛ همچنین تفاهم‌نامه‌ای با ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر و بسیج در این راستا منعقد شده است.

استاندار خوزستان بیان کرد: تفاهم‌نامه دیگری میان رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر و رئیس امور زندان‌های کشور در زمینه تأسیس کمپ ماده ۱۶ در زندان منعقد شده است و روند کار نیز پیشرفت فیزیکی خوبی دارد؛ همچنین برای بهره‌برداری آن در سال جاری اعتباراتی مورد نیاز است که فعلاً ۶ میلیارد تومان اختصاص داده شده که به دستگاه‌های خدمات‌رسان تأکید کردیم که در کاهش هزینه‌های مرکز کمک کنند.

سلیمانی دشتکی گفت: سال ۹۰ نیز در خصوص راه‌اندازی مرکز نگهداری بانوان تفاهم‌نامه‌ای با دانشگاه علوم پزشکی اهواز به منظور واگذاری یک قطعه زمین منعقد شد که تقریباً واگذار شده بود و ساخت‌وساز و انجام شد اما اکنون در خصوص مالکیت زمین اختلاف نظر وجود دارد که مقرر شد این موضوع در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی اهواز مطرح و حل شود و در غیر این صورت این موضوع در شورای برنامه‌ریزی خوزستان تعیین تکلیف خواهد شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حال تلاش هستیم که به سرعت مرکز کمپ ماده ۱۶ راه‌اندازی شود، توضیح داد: برای راه‌اندازی این کمپ‌ها چهار استان منتخب هستند که خوزستان به خوبی در حال فعالیت است.

استاندار خوزستان تصریح کرد: یاریگران بخش خصوصی و NGOها باید در زمینه پیشگیری از اعتیاد کمک کنند؛ همچنین پلیس و مسئولان امنیتی، انتظامی و مرزبانی نیز با استان‌های مبدأ و مسیر حمل مواد هماهنگی قوی‌تری داشته باشند تا مواد مخدر از استان‌های دیگر وارد خوزستان نشود.

استاندار خوزستان گفت: باید مراقب باشیم قبح استعمال دخانیات و مواد مخدر در جامعه از بین نرود زیرا در گذشته استفاده از دخانیات و اعتیاد یک رفتار ناشایست تلقی می‌شد ولی در حال حاضر این رفتار عادی شده و اقشار مختلف ثروتمند و فقیر به سمت این مواد گرایش پیدا می‌کنند.

استاندار خوزستان همچنین با اشاره به تأثیر بیکاری در افزایش اعتیاد بیان کرد: بیکاری مفرط نیز یکی از عوامل افزایش مصرف مواد مخدر است که نرخ بیکاری استان ۱۴ درصد که رقم بالایی است و می‌تواند عامل افزایش آمار اعتیاد باشد.

وی با بیان اینکه جلساتی که برگزار می‌شود باید باعث انجام کار مفید و حل مشکل باشد، تأکید کرد: باید راه‌های گسترش اعتیاد را از بین برد و یکی از بهترین مسیرها ایجاد اشتغال است.

استاندار خوزستان بر ایجاد مراکز نگهداری برای معتادان تأکید کرد و گفت: باید مکان‌هایی را ایجاد کرد تا معتادان متجاهر از سطح شهر جمع آوری شوند.

سلیمانی دشتکی بر توجه به راه‌های پیشگیری از مصرف مواد مخدر تأکید کرد و افزود: یکی از راه‌های مبارزه با مصرف مواد مخدر جلوگیری از ورود آن به خوزستان از استان‌های همجوار با کشورهای واردکننده مواد مخدر همسایه است.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *