مطالبات بازاریان شهرستان مرزی آستارا را جدی بگیرید

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف آستارا با بیان اینکه آستارا یک شهرستان مرزی بازارمحور است اظهار کرد: با توجه به اینکه این شهرستان نه کارخانه‌ای فعال دارد و نه از یک شهرک صنعتی بسیار فعال سود می برد، ضروری است که از مطالبات و رونق کسب و کار و بازار در این شهرستان حمایت جدی شود.

عارف باباشپور در گفت وگو با ایسنا با اشاره به اینکه بازارهای مختلف در آستارا برند این شهرستان مرزی هستند افزود: مسئولان آستارا همواره از بازاریان و اصناف این شهرستان حمایت می کنند اما می توان با پشتیبانی و حمایت بیشتر در چارچوب مقررات، فراغ خاطر بازاریان برای رونق تجارت را تامین کرد.

وی با تاکید بر اینکه بازار آستارا احتیاج به حمایت دارد، خواستار رفع موانع توسعه تجارت خارجی در این شهرستان مرزی شد و گفت: برای احقاق حق بازاریان و حمایت از آنان لازم است که همه دستگاه های مرتبط در شهرستان آستارا تعامل لازم را داشته باشند.

باباشپور با اشاره به اینکه برخی از صنوف آسیب پذیر هستند اظهار کرد: اصناف به عنوان بازوی توانمند انقلاب اسلامی، همواره در صحنه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی حضور چشم گیری داشته اند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف آستارا، بازار ساحلی این شهرستان را نبض حیات اقتصادی این شهرستان عنوان کرد و افزود: حضور گردشگران باعث رونق تجاری در این شهرستان می شود و خوشبختانه بازار ساحلی آستارا در ایام تابستان روزهای شلوغی را سپری می کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان و متولیان از بازار ساحلی آستارا به عنوان شاهرگ اقتصادی این شهرستان حمایت کنند، خاطرنشان کرد: گمرک به عنوان تکیه گاه اصلی بازار نقش عمده ای در پویایی بازار آستارا دارد ولی به سبب وضعیت پیش آمده از چند سال گذشته در حمل تجاری بارهای چمدانی معروف به ۴۵ کیلومتری از مرز زمینی گمرک آستارا از رونق و کسب کار در این شهر کاسته شده است.

بازاریان دغدغه مالیات دارند

باباشپور تصریح کرد: بازاریان در بحث مالیات دغدغه دارند و امید است با همکاری مسئولان این مشکل به صورت اساسی رفع شود.

وی با اشاره به برخورداری شهرستان آستارا از سه مرز آبی، زمینی و ریلی گفت: ضوابط ایجاد بازارچه های مشترک مرزی بر احداث محوطه ای محصور در نقطه صفر مرزی تاکید دارد و چون شهرستان مرزنشین آستارا شرایط داشتن بازارچه مرزی را دارد، در صورت تحقق آن، مرزنشینان این خطه از کشور عزیزمان ایران از مزایای مرزنشینی و مواهب بازارچه مرزی بهره مند خواهند شد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف آستارا اضافه کرد: متاسفانه شهرستان مرزی آستارا در همسایگی کشور آذربایجان به عنوان یک مرز فعال و پر تردد در جمهوری اسلامی ایران از داشتن بازارچه مشترک مرزی محروم است و اگر در بستر مناسبات دوستانه ایران و آذربایجان، بازارچه مرزی بین دو کشور در آستارا ایجاد شود، افزایش رونق تجارت بین المللی و رونق اقتصادی شهرهای مرزی آستارای جمهوری اسلامی ایران و آستارای جمهوری آذربایجان را شاهد خواهیم بود.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *