موجودی کالاهای اساسی؛ ۳.۱ میلیون تن+ جدول

اردیبهشت 27, 1401

سخنگوی گمرک با بیان اینکه ۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۲۵ تن کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی وجود دارد، گفت: حدود ۱۷ شناور در حال تخلیه بوده و ۱۶ شناور هم منتظر هستند که اجازه تخلیه پیدا کنند.

سید روح الله لطیفی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد موجودی کالاهای اساسی در اماکن بندری و گمرکات، اظهار کرد: در حال حاضر ۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۲۵ تن کالای اساسی در اماکن بندری و گمرکی وجود دارد که منتظر انجام تشریفات گمرکی هستند.

سخنگوی گمرک ایران افزود: از این تعداد، ۳۵۰ هزار و ۳۲۶ تن در حال تخلیه از شناورها و ۸۱۱ هزار و ۶۴۶ تن در شناورهایی هستند که در لنگرگاه منتظر تخلیه مانده اند. همچنین ۴ هزار و ۲۵۰ تن کالا نیز در اماکن بندری در حال انجام تشریفات ترخیص و یا در حال تخلیه هستند. بنابراین حدود ۱۷ شناور در حال تخلیه بوده و ۱۶ شناور هم منتظر هستند که اجازه تخلیه پیدا کنند.

روزانه ۲ هزار کامیون بار جا به جا می‌کنند

وی ادامه داد: روزانه توسط بیش از ۲ هزار کامیون جا به جایی کالا انجام می‌شود که کالاهای ترخیص شده را به زنجیره تأمین و توزیع می‌رسانند؛ به عنوان نمونه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۹۸۰ کامیون خروجی و ۱۶۸ واگن قطار داشتیم که حدود ۴۷ هزار تن کالا را جا به جا کردند.

لطیفی در مورد جزئیات کالاهای اساسی موجود نیز گفت: ۲۹۷ هزار و ۷۴ تن گندم، یک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۳۸ تن ذرت، ۱۹۵ هزار و ۳۳۱ تن جو، ۷۷ هزار و ۴۶۹ تن سویا، ۸۰ هزار و ۲۴۰ تن برنج، ۳ هزار و ۳۶۷ تن شکر، ۳۵۰ هزار و ۸۶۵ تن روغن خام و ۲۷۶ هزار و ۵۴۱ تن دانه‌های روغنی در اماکن بندری و گمرکی موجود هستند.

میزان موجودی کالاهای اساسی در اماکن بندری و گمرکی تا ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱

کالامیزان موجودی
گندم۲۹۷ هزار و ۷۴ تن
ذرتیک میلیون و ۸۲۶ هزار و ۶۳۸ تن
جو۱۹۵ هزار و ۳۳۱ تن
سویا۷۷ هزار و ۴۶۹ تن
برنج۸۰ هزار و ۲۴۰ تن
شکر۳ هزار و ۳۶۷ تن
روغن خام۳۵۰ هزار و ۸۶۵ تن
دانه‌های روغنی۲۷۶ هزار و ۵۴۱ تن

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *