موضوعات اختلافی ۶ دور مذاکرات قبلی هنوز حل نشده و روی میز است

مذاکره کننده ارشد ایران در مذاکرات وین با بیان اینکه موضوعات اختلافی ۶ دور مذاکره قبلی در وین هنوز حل نشده و روی میز است، گفت: ایران چیزی کمتر از برجام را نخواهد پذیرفت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبر سیما، علی باقری‌کنی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات با گروه ۱+۴ درباره اظهارات یک مقام اروپایی مبنی بر اینکه هشت مورد باز و اختلاف در پیش‌نویس قبلی وجود دارد و در پاسخ به این سوال که الآن اختلافات موجود در مذاکرات جاری در وین در چه زمینه‌هایی است؟ گفت: در پیش‌نویسی که حاصل گفتگوهای وین ۶ و بعد از ۶ دور گفتگو است، چند موضوع اختلافی بین طرفین باقی ماند که نیازمند تصمیم‌گیری در سطح عالی داشت و این‌ها الآن هم حل نشده روی میز است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه تصریح کرد: در طول گفتگوهایی که از هشتم آذر شروع شد نگاه خودمان را در خصوص موضوعات مختلف گفتگوها چه در بحث لغو تحریم‌ها، اقدامات هسته‌ای، راستی‌آزمایی و تضمین‌ها و همین طور موارد دیگر بیان کردیم. برخی از این مسائل در طی گفتگوهایی که چند روز گذشته انجام شد مورد قبول طرف مقابل قرار گرفته و برخی مورد قبول طرف مقابل قرار نگرفته است.

مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات وین با بیان اینکه موضوعات اختلافی ۶ دور مذاکره قبلی در وین هنوز حل نشده و روی میز است، تصریح کرد که ایران چیزی کمتر از برجام را نخواهد پذیرفت.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *