نرخ اعتیاد در استان ایلام ۱.۹ درصد است

تیر 8, 1400

ایلام-استاندار ایلام گفت: نرخ اعتیاد در استان ایلام ۱.۹ درصد است اما زیبنده استان کوچکی چون ایلام نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد نوذری عصر سه شنبه در نشست هماهنگی ستاد مبارزه با مواد مخدر استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفت تیر و تبریک هفته قوه قضائیه و نیز تبریک هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: مبارزه با مواد مخدر یک وظیفه همگانی و یک مسئله فرهنگی و اجتماعی است که آثار آن تاثیرات فراوانی بر سلامت جامعه دارد.

وی افزود: همه دستگاه‌ها، خانواده‌ها، نهادها، نخبگان، بزرگان، معتمدین و همه باید پای کار باشند و به عنوان یک کار فرهنگی و اجتماعی در آن دخالت نمایند تا جامعه‌ای ایمن از آسیب‌های اجتماعی داشته باشیم.

استاندار ایلام با بیان اینکه همه وظیفه داریم در هرجایی، مکانی و زمانی در مبارزه با مواد مخدر باید مسئولیت پذیر باشیم، گفت: باید تلاش کرد با بهره گیری از رویکردهای پیشگیرانه اقدامات موثری که به سلامت جامعه کمک می‌کند را به انجام رساند.

وی عنوان کرد: اعتیاد ریشه تمام آسیب‌های اجتماعی و زمینه ساز فساد، بی بند و باری، سرقت و خیلی از مسائل و معضلات فرهنگی اجتماعی مهم دیگر است که رابطه تنگاتنگی با آسیب‌های اجتماعی دارد.

نوذری با اشاره به ظرفیت عظیم سازمان‌های مردم نهاد در مبارزه با مواد مخدر گفت: در استان بیش از ۵۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعال هستند که بهره گیری از این ظرفیت در کنار نیروی جوانی و پای کار و نیز ظرفیت متخصصین علوم اجتماعی، جامعه شناسی و سایر رشته‌های مرتبط می‌تواند ما را به وضعیت مطلوب برساند.

وی تصریح کرد: در حالی که نرخ اعتیاد در استان ۱.۹ است و از میانگین کشوری ۵.۴ کمتر است، اما زیبنده استان کوچکی چون ایلام نیست و باید با برنامه ریزی زمینه‌های گرایش جوانان به مواد مخدر ریشه یابی تا آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن کنترل و مهار شود.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *