هوای اصفهان همچنان ناسالم است

اصفهان- مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط‌زیست اصفهان از استمرار شرایط ناسالم هوای این کلانشهر در صبح امروز خبر داد.

بابک صادقیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه هوای اصفهان از روز گذشته تاکنون در شرایط ناسالم است، اظهار داشت: کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ۱۴۳ همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت کیفی هوا در ایستگاه میدان احمدآباد با شاخص ۱۵۴ برای عموم شهروندان ناسالم است، افزود: کیفیت هوا بر اساس داده‌های ایستگاه‌های پایش در خیابان استانداری با شاخص ۱۴۹، میدان انقلاب با شاخص ۱۰۵، خیابان باهنر با شاخص ۱۰۶، خیابان پروین و کردآباد با شاخص ۱۲۳، بزرگراه خرازی با شاخص ۱۴۷ و ورزشگاه میثاق با شاخص ۱۰۴ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس است.

مدیر امور آزمایشگاه‌های حفاظت محیط‌زیست استان اصفهان اضافه کرد: کیفیت هوا در پنج ایستگاه خیابان فرشادی با شاخص ۸۵، میدان فیض با شاخص ۹۳، خیابان میرزا طاهر با شاخص ۸۳، خیابان کاوه با شاخص ۹۴ و رهنان با شاخص ۹۸ در وضعیت قابل قبول گزارش می‌شود.

صادقیان گفت: کیفیت هوای شهرهای مبارکه و شاهین شهر امروز با میانگین ۷۹ و ۵۲ در وضعیت قابل قبول و در سجزی با میانگین ۱۲۲ برای گروه‌های حساس ناسالم است.

بنا به اعلام اداره کل هواشناسی استان اصفهان امروز وزش باد به نسبت شدید در نیمه شرقی استان خیزش گرد و خاک محلی را به همراه دارد و هوای مناطق مرکزی و صنعتی در ساعات صبح غبارآلود است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *