واردات و ترخیص بیش از ۱۵۶ میلیون دُز واکسن کرونا در یک سال اخیر

معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: با ورود ۹۵ محموله واکسن کرونا به کشور از نیمه دوم بهمن ماه ۱۳۹۹ تا ۶ بهمن ۱۴۰۰، میزان واردات این واکسن در این مدت به ۱۵۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۴۲۸ دُز رسید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گمرک ایران، فرود عسگری با بیان اینکه با ورود ۹۵ محموله واکسن کرونا به کشور از نیمه دوم بهمن ماه ۱۳۹۹ تا ۶ بهمن ۱۴۰۰، میزان واردات این واکسن در این مدت به ۱۵۶ میلیون و ۳۱ هزار و ۴۲۸ دُز رسید، اظهار کرد: این محموله‌ها از کشورهای مختلف وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) شده و با تلاش شبانه روزی کارکنان گمرک این فرودگاه، تشریفات گمرکی ترخیص آنها در کوتاه‌ترین زمان انجام و تحویل مراکز درمانی شده است.

معاون امور گمرکی گمرک ایران افزود: واکسن‌های وارد شده به کشور در این مدت شامل سینوفارم، آسترازنکا، اسپوتنیک و باهارات هند بوده است.

وی گفت: به دلیل نیاز شدید مراکز درمانی به واکسن برای مقابله با گسترش بیماری کووید -۱۹، محموله‌های وارداتی واکسن بلافاصله پس از ورود به فرودگاه امام خمینی (ره) در هر ساعت از شبانه روز مورد ارزیابی کارکنان زحمتکش گمرک قرار گرفته و در کمترین زمان ممکن به شیوه حمل یکسره، تحویل مراجع مختلفی که گیرنده این واکسن‌ها بودند شده است.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *