وجود گمرک مزیت اول منطقه آزاد اردبیل خواهد بود

مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل با بیان اینکه مکان مناسبی برای منطقه آزاد اردبیل جانمایی خواهد شد، گفت: وجود گمرک مزیت اول منطقه آزاد اردبیل خواهد بود.

علیرضا سلیمانی فرجام 22 تیر در جلسه مطالبه گری خبرنگاران در بسیج رسانه ای استان اردبیل با اشاره به اینکه  گمرک  اولین مزیت منطقه آزاد اردبیل خواهد بود، افزود: تلاش می کنیم با جانمایی بهتر ویژگی های مورد نیاز برای ایجاد و راه اندازی منطقه آزاد در استان فراهم شود.

مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل اضافه کرد: از ابتدای حضور چهار ماهه خود در اردبیل تلاش کرده ام  با تمامی نمایندگان  و مسئولین استانی به صورت حضوری تبادل نظر داشته باشم تا بتوانیم با مشارکت بهترین نقطه از نظر جانمایی را برای منطقه آزاد در نظر بگیریم. به طوری که قرار است در آینده نزدیک با همدلی مسئولین این مکان مشخص شود.

وی ادامه داد: از مدت حضور در اردبیل تلاش کرده ایم به طریق مختلف مردم و مسئولان را  با قوانین، کارکرد و اهداف ایجاد منطقه آزاد آشنا کنیم که در این راه برای موفقیت بیشتر و تبین و شفاف سازی بهتر نیازمند کمک رسانه ها نیز هستیم.

به گفته وی پیش از این برای راه اندازی و ایجاد منطقه آزاد اردبیل چهار نقطه مجزا در مناطق مختلف استان جانمایی و پیشنهاد شده بود که مجمع تشخیص مصلحت نظام با راه اندازی آن در یک منطقه به انتخاب متولیان و مسئولان استان موافقت کرده است.

سلیمانی فرجام اضافه کرد: باید نگاه و دید مردم و مسئولان به مناطق آزاد وسیع باشد و با راه اندازی و ایجاد آن شاهد سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال، صادرات، ارز آوری و رشد و توسعه منطقه باشیم.

وی بیان کرد: فقط تابلو زدن و نام منطقه آزاد را یدک کشیدن افتخار نمی تواند باشد، بلکه باید با توجه به کارکردهای مناطق آزاد نهایت استفاده را از این ظرفیت در بهبود وضعیت موجود برد.

مدیر اجرایی منطقه آزاد اردبیل با اشاره به اینکه ایجاد منطقه آزاد در منطقه توجیح اقتصادی دارد، خاطرنشان کرد: توجه به ظرفیت ها و قابلیت های منطقه، جانمایی مناسب آن می تواند توجیح اقتصادی داشته و تحول اقتصادی در منطقه را به نفع مردم رقم بزند.

وی گفت: سایر مناطق استان نیز در طی سال‌های آینده می‌توانند به محدوده منطقه آزاد اضافه شوند و کل استان در آینده از مزایای منطقه آزاد تجاری بهره مند خواهند شد.

ایجاد منطقه آزاد اردبیل یکی از هفت منطقه آزاد جدیدی است که ابتدای سال ۱۴۰۰ توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام ابلاغ و دولت موظف به راه‌اندازی آن شد.

مشاهده خبر از ایسنا

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *