ورود دستگاه قضایی برای تامین دستگاه ایکس ری گمرک اردبیل

خرداد 18, 1401

اردبیل- معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: دستگاه قضایی تمام اقدامات لازم را برای تامین دستگاه ایکس ری گمرک بیله سوار انجام خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، جلال آفاقی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با مدیر کل گمرکات استان اردبیل از ورود دستگاه قضائی برای تأمین دستگاه ایکس ری گمرک اردبیل خبر داد و اظهار کرد: تأمین و نصب هرچه سریع‌تر دستگاه ایکس ری کامیونی به منظور تأمین و ارتقا امنیت صادرات و واردات در گمرک ترانزیتی بیله سوار و پیگیری علت عدم اجرای مصوبه هیأت دولت در سفر سال‌های ۸۹ و ۱۴۰۰ به استان اردبیل لازم و ضروری است.

وی با اشاره به اهمیت گمرک بیله سوار به عنوان یکی از گمرکات مهم ترانزیتی کشور، لزوم تدابیر لازم برای مبارزه با قاچاق کالا و ارز و همچنین مبارزه با قاچاق مواد مخدر و ورود کالاهای ممنوعه را یادآور شده، افزود: وظیفه و اهمیت مسئولیت مرزبانان اقتصادی کشور در اعمال سیاست‌های واردات و صادرات و عبور و کنترل آن، در مواجهه با کالاهای ممنوعه مانند مواد مخدر، اقلام امنیتی، مشروبات الکلی و … که ورود و خرج آن ارتباط مستقیمی با امنیت ملی دارد، دوچندان است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بیان کرد: کوچک‌ترین شکست و عدم توفیق در این حوزه نه تنها زمینه افزایش جرم و بزهکاری را فراهم می‌کند بلکه دامنه و بازتاب این اقدامات با توجه به بعد فراملی آن دستاوردهای نظام در زمینه مبارزه که در نوع خود قابل تحسین است، را نشانه رفته تحت الشعاع قرار می‌دهد که موجب سو استفاده دشمنان و معاندین و تحمیل هزینه‌های هنگفت بوده است.

آفاقی با انتقاد از عدم اجرای بیش از یازده ساله مصوبه هیأت دولت در جریان دوره سوم سفر به استان اردبیل در سال ۸۹ ادامه داد: نبود دستگاه کنترل ایکس ری در گمرک بیله سوار و تجهیزات و امکانات گمرک در پیشگیری از جرایم مرتبط به ویژه در قاچاق مواد مخدر مایه تأسف است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی استان تمام اقدامات لازم را جهت تعقیب و پیگیری موضوع تا رسیدن به نتیجه انجام خواهد داد، گفت: مسئولیت خلاء کنترلی موجود در یکی از مهم‌ترین گمرک ترانزیتی کشور که روزانه قریب بر چهار صد دستگاه تریلر و سایر وسایط نقلیه از آن مرز تردد دارد، به عهده فرد یا افرادی است که در تأمین و نصب دستگاه مورد نیاز تاکنون تعلل داشته اند.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *