وزیر خارجه رژیم صهیونیستی وارد امارات شد

وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی عصر روز سه شنبه در اولین سفر یک مقام بلندپایه اسرائیلی به امارات، وارد خاک این کشور عربی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «یائیر لاپید» وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی روز سه شنبه وارد خاک امارات متحده عربی شد. این سفر نخستین دیدار یک مقام بلندپایه رژیم اشغالگر قدس از یک کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس از زمان امضای «توافق آبراهام» میان مقامات ابوظبی و تل آویو است.

یائیر لاپید در مراسم گشایش سفارت رژیم صهیونیستی در شهر ابوظبی خطاب به دیپلمات‌های حاضر در این مراسم مدعی شد که این یک «لحظه تاریخی است!»

وزیر خارجه اسرائیل در ادامه مدعی شد: «خاورمیانه خانه ماست و ما اینجا هستیم تا بمانیم. بنابراین از تمام کشورهای منطقه می‌خواهیم تا آن [حضور اسرائیل] را به رسمیت شناخته و بیایند و با ما صحبت کنند!»

گزارشها حاکی از آن است که لاپید طبق برنامه قرار است با وزیر خارجه امارات در ابوظبی دیدار و در مورد موضوعات مختلف از جمله تهدید ادعایی ایران با وی بحث و گفتگو کند.

به موازات حضور لاپید در ابوظبی، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه ایالات متحده نیز از گشایش سفارت اسرائیل در شهر ابوظبی استقبال و در بیانیه‌ای اعلام کرد که «گشایش سفارت اسرائیل» و دیدار لاپید از این کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس «برای اسرائیل، امارات متحده عربی و منطقه مهم و قابل توجه است».

بلینکن در ادامه ادعاهای واهی و عوام فریبانه خود افزود: «ایالات متحده به همکاری با اسرائیل و امارات ادامه خواهد داد تا از این رهگذر علاوه بر تقویت تمام وجوه شراکتمان، برای خلق آینده‌ای صلح جویانه تر، امن تر و شکوفاتر برای تمام مردم خاورمیانه فعالیت کند».

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *