ویزای گردشگری در حال آماده شدن

سخنگوی گمرک گفت: در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است و همانند گذشته با انجام پروتکل‌هایی مانند تست pcr و در دست داشتن کارت واکسیناسیون می توان از مرز عبور کرد.

در روزهای گذشته با توجه به شناسایی گونه‌ای جدید از ویروس کرونا در برخی کشورهای اروپایی و آفریقایی، گمانه زنی‌ها از بسته بودن مرزهای ایران با کشورهای همجوار شدت گرفته است. در این خصوص سید روح الله لطیفی سخنگوی گمرک در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تصمیم برای محدودیت یا توقف تردد مسافر با ستاد ملی کرونا است و در حال حاضر تردد در مرزهای کشور عادی است و همانند گذشته با انجام پروتکل‌هایی مانند تست pcr و در دست داشتن کارت واکسیناسیون می‌توان از مرز عبور کرد.

وی ادامه داد: در این مدت نه تنها مرزهای کشور به روی مسافران بسته نشده، بلکه نزدیک به دو هفته است که به همت وزیر میراث فرهنگی ویزای گردشگری نیز در حال فعال شدن است.

وی در خصوص ویزای گردشگری توضیح داد: در مدت بیش از یکسال و نیم گذشته که بیماری کرونا وارد کشور شده، بحث ورود گردشگری به ایران با اختلال مواجه شده است، تا جایی که در برهه‌ای از زمان ورود مسافران به داخل کشور به طور کامل ممنوع بود و پس از آن نیز صرفاً با ویزای خاص مانند تحصیل و درمان و…، تردد برقرار بود. لذا گردشگران با ویزای گردشگری وارد ایران نمی‌شدند. اما اکنون چند وقت است که مرزها برای ورود و خروج از ترکیه باز شده و برای کشورهای دیگر نیز بحث ویزای گردشگری جدی شده است.

سخنگوی گمرک تاکید کرد: این ویروس جدید می‌تواند موجب ایجاد تغییراتی در وضعیت مرزی ما شود ولی باید منتظر ماند تا ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم خود را اعلام کند. هرچند که در ماه‌های گذشته بحث موج ششم نیز مطرح شده بود اما آمارها نشان می‌دهد که در این خصوص اتفاق ناخوشایندی رخ نداده است.

وی در پایان گفت: هر تصمیمی که ستاد ملی مبارزه با کرونا اخذ کند و به گمرکات و سازمان‌های مستقر در مرز ابلاغ کند، بلافاصله اجرا خواهد شد.

مشاهده خبر از مهر نیوز

صفحه دوره سیستم مدیریت آموزشی

09120272703

همین حالا با آی ترخیص تماس بگیرید و با کارشناسان ما گفتگو کنید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *